Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

На «Первомайські зустрічі» їхали сім’ями. Відбувся ІІ зліт нечуючої молоді

Версия для печатиВерсия для печати
24 травня 2016 | Події

20-23 травня у Вознесенській єпархії відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль православної нечуючої молоді «Первомайські зустрічі», який по праву зайняв належне місце серед важливих духовних проектів Української Православної Церкви.

Общение чувствами, или Репортаж о первом фестивале неслышащей молодежи

На фестиваль прибуло більше 80 нечуючих людей з 10 міст України та близького зарубіжжя. Приїзд представників молдовської громади став початком теплої дружби нечуючих на міжнародному рівні.

Місце, в якому відбувся триденний з’їзд людей із вадами слуху, було обрано винятково гарне: яскрава краса скелястих круч, духмяні лугові трави та первозданний ліс — усе було створено для повноцінного спілкування учасників фестивалю.

Організатори заходу з любов’ю та увагою підійшли до кожної деталі програми: зі смаком оформили святкову сцену, підготували насичену програму і щедрий стіл та забезпечили гарний настрій усім присутнім. Деякі громади нечуючих приїхали сім’ями, отже упродовж трьох днів затишна турбаза «Дубровка», що під Первомайськом, повнилася не лише усміхненими обличчями дорослих людей, але й дзвінким дитячим сміхом.

Відкриттю «Первомайських зустрічей» передувала спільна молитва — молебень на початок доброї справи, який очолив  засновник фестивалю єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій (Шпаков). Йому співслужило духовенство єпархії,  а також гості свята. Молебень перекладали на жестову мову  духівник громади нечуючих з Одеси прот. Святослав Мінаєв та перекладач жестової мови Римма Дівнич.

Глухие подружились: община неслышащих из Первомайска побывала в гостях у общины из Одессы

Свято розпочалося вітальними промовами єпископа Вознесенського Олексія та співзасновниці фестивалю, куратора недільної школи «Чути серцем», викладача Київської духовної академії Анни Блощинської.

Організатори зазначили, що такий захід став можливим завдяки місіонерській діяльності духівників громад нечуючих, сурдоперекладачів, волонтерів та інших небайдужих людей, які сприяють духовному зростанню та інтеграції людей із вадами слуху. Окремо відзначили підтримку Київської духовної академії. Завдяки їй до участі у фестивалі вдалося залучити провідних богословів, професорів та викладачів Київських духовних шкіл, які спеціально для духовних бесід із нечуючими підготували доповіді про користь і негативний вплив соціальних мереж та Інтернету; про необхідність вивчення Біблії та догматичного богослов’я; про місію у суспільстві віруючих християн та невіруючих громадян України.

Благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія передав учасникам фестивалю голова адміністративного апарату Київської Митрополії УПЦ архімандрит Віктор (Коцаба). Він сказав, що владика Онуфрій з великою любов’ю і розумінням ставиться до нечуючих людей і що люди зі «світу тиші» більш чуттєво сприймають ті Божественні істини, які проповідує Свята Церква. У вітальному слові від Предстоятеля УПЦ  йшлося про те, що Господь подає глухим людям особливі дари для сприйняття Його вчення.

Справжньою окрасою у день відкриття став чудовий виступ колективу чарівних дівчат-вихованок НШ «Чути серцем». Їхні яскраві українські вбрання, чарівні посмішки та сяючі очі доповнювали жестову пісню енергією юності та підняли настрій усім присутнім.

Упродовж фестивалю глухі встигли ближче познайомитися один з одним, зробити презентації своїх громад, перейняти корисний досвід.

Довгоочікуваним стало проведення духовних бесід із професорами та викладачами КДА: старшим помічником ректора з навчально-методичної роботи професором архімандритом Сильвестром (Стойчевим), викладачем В.М. Чернишовим, головою адмінапарату Київської Митрополії УПЦ архімандритом Віктором (Коцабою).

Також під час фестивалю відбулася презентація відеопосібника «Основи жестової мови для священнослужителів» Анни Блощинської. Книга викликала живий інтерес і активне обговорення серед самих глухих та духівників громад.

Організатори фестивалю спланували програму заходу таким чином, щоб інтелектуальна робота чергувалася з фізичною: після духовних бесід пройшли командні змагання із православними скаутами Первомайська.

Вечір другого дня відкрив творчий концерт, який гості підготували власними силами. Зі сцени лунали сучасні пісні у жестовому виконанні, театральні постановки на євангельську тематику тощо.

Кульмінацією православного фестивалю стала Божественна літургія жестовою мовою. Її звершував митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Духівники громад нечуючих поперемінно перекладали Літургію для глухих. Розпочав жестовий переклад богослужіння прот. Григорій Маркевич (м. Житомир), а продовжили прот. Святослав Мінаєв (м.Одеса), прот. Даміан Єдинок (Кривий Ріг), Р. Дівнич (м. Одеса), Т. Сергеєва (м.Одеса), Є. Коломієць (м. Первомайськ), А. Блощинська та студенти-семінаристи  КДС.

Наприкінці  фестивалю всі гості отримали дипломи учасників. І кожен представник громади висловив сподівання на продовження цієї доброї традиції наступного року.

За матеріалами сайту Православні глухі України

Вознесенська єпархія
духовна опіка людей з вадами слуху
община глухих
Литургия для глухих
Слет неслышащей православной молодежи

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1742

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар