Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Єдність християн України — новий формат»: ВПУ та УХАТ провели спільний семінар. Фоторепортаж

Версия для печатиВерсия для печати

Цьогоріч Київ уперше приймав Екуменічний соціальний тиждень. Це вже Х соціальний тиждень, і платформою одного з робочих днів стали Національний заповідник «Софія Київська» та Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості.

У ВПУ приймали засідання Українського християнського академічного товариства — спільноти віруючих християн різних конфесій, які в той чи інший спосіб долучені до академічної чи релігійної освіти.

На шляху до єдності українського християнства та святкування 2000-річчя Воскресіння

Мета цього семінару була почути думки з теми: «Єдність християн України — новий формат».

Серед учасників сьогоднішньої події були не тільки християни України, а й Франції, Італії, Швейцарії.

Серед тих, хто завітав на семінар і висловив свої думки, були головний державний чиновник у справах релігій Андрій Юраш; архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні; монс. Паскаль Ґольніш, президент Фундації L'Œuvre d’Orient; о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ; Сімона Мерло, президент університету RomaTre; Михайло Черенков, професор кафедри філософії УКУ; о. Войцех Сурувка, ОР, директор Інституту релігійних наук св.Томи Аквінського; Віталій Хромець, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова; о.Петро Балог, ОР, богослови, релігієзнавці та філософи.

Вели семінар ректор Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості прот. Георгій Коваленко та співдиректор Департаменту «Свобода. Суспільство. Мир» (коледж Бернардинців, Франція) Антуан Аржаковський.

Прот. Георгій Коваленко:

«Обговорення дає можливість сформулювати той формат, якого всі чекають, сформулювати те, що ми називаємо єдністю, те, що ми називаємо освітою чи просвітою — релігійною, богословською — в нашій країні.
Я вважаю, що подібні зустрічі надихають кожного з нас у власній традиції, у власній конфесії, у власному проекті реалізовувати ті ідеї, які ми сьогодні почули.
У нас не було завдання доходити якоїсь згоди чи видавати якийсь спільний документ. Ми саме демонстрували єдність у розмаїтті. А єдність у розмаїтті передбачає вміння слухати, вміння поважати іншу думку й іншу традицію».

***

Що стало відкриттям семінару, які питання обговорювали учасники та багато іншого читайте незабаром у великій публікації на нашому сайті.

Для вас — великий ФОТОРЕПОРТАЖ з події від Максима Сидоренка:

Протоиерей Георгий Коваленко
Андрей Юраш
Симона Мерло
Михайло Черенков
Віталій Хромець
Антуан Аржаковський
Неля Куковальська
Людмила Филипович
Константин Сигов
Протоієрей Богдан Огульчанський
Юрий Лифансе
Іван Дацько
Клаудіо Гуджеротті
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
екуменізм

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6977

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар