Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Єдність християн України — новий формат»: ВПУ та УХАТ провели спільний семінар. Фоторепортаж

Версия для печатиВерсия для печати

Цьогоріч Київ уперше приймав Екуменічний соціальний тиждень. Це вже Х соціальний тиждень, і платформою одного з робочих днів стали Національний заповідник «Софія Київська» та Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості.

У ВПУ приймали засідання Українського християнського академічного товариства — спільноти віруючих християн різних конфесій, які в той чи інший спосіб долучені до академічної чи релігійної освіти.

На шляху до єдності українського християнства та святкування 2000-річчя Воскресіння

Мета цього семінару була почути думки з теми: «Єдність християн України — новий формат».

Серед учасників сьогоднішньої події були не тільки християни України, а й Франції, Італії, Швейцарії.

Серед тих, хто завітав на семінар і висловив свої думки, були головний державний чиновник у справах релігій Андрій Юраш; архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні; монс. Паскаль Ґольніш, президент Фундації L'Œuvre d’Orient; о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ; Сімона Мерло, президент університету RomaTre; Михайло Черенков, професор кафедри філософії УКУ; о. Войцех Сурувка, ОР, директор Інституту релігійних наук св.Томи Аквінського; Віталій Хромець, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова; о.Петро Балог, ОР, богослови, релігієзнавці та філософи.

Вели семінар ректор Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості прот. Георгій Коваленко та співдиректор Департаменту «Свобода. Суспільство. Мир» (коледж Бернардинців, Франція) Антуан Аржаковський.

Прот. Георгій Коваленко:

«Обговорення дає можливість сформулювати той формат, якого всі чекають, сформулювати те, що ми називаємо єдністю, те, що ми називаємо освітою чи просвітою — релігійною, богословською — в нашій країні.
Я вважаю, що подібні зустрічі надихають кожного з нас у власній традиції, у власній конфесії, у власному проекті реалізовувати ті ідеї, які ми сьогодні почули.
У нас не було завдання доходити якоїсь згоди чи видавати якийсь спільний документ. Ми саме демонстрували єдність у розмаїтті. А єдність у розмаїтті передбачає вміння слухати, вміння поважати іншу думку й іншу традицію».

***

Що стало відкриттям семінару, які питання обговорювали учасники та багато іншого читайте незабаром у великій публікації на нашому сайті.

Для вас — великий ФОТОРЕПОРТАЖ з події від Максима Сидоренка:

Протоиерей Георгий Коваленко
Андрей Юраш
Симона Мерло
Михайло Черенков
Віталій Хромець
Антуан Аржаковський
Неля Куковальська
Людмила Филипович
Константин Сигов
Протоієрей Богдан Огульчанський
Юрий Лифансе
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2176

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар