Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ЄДИНИЙ У КИЄВІ печерний храм — в ім’я св.Климента Римського — відзначив престольне свято

Версия для печатиВерсия для печати

8 грудня – друге престольне свято «Київського Єрусалиму» – на честь священномученика Климента, епископа Римського, «ікони православної віри» у Давній Русі та символу її Хрещення. Адже саме цьому святому присвячено один із печерних храмів «Київського Єрусалиму», милістю Божою віднайдених у результаті розкопок 2008-2009 років.

Цьогоріч у храмі в ім’я преподобного Феодора Освяченого («Київський Єрусалим») вже традиційно, шостий рік поспіль, було відправлено святкову Божественну літургію.

Щоразу цей день настоятель і парафіяни відзначають із особливим почуттям. Так, два роки тому, 2012 року, саме в день пам’яті священномученика Климента Римського на храмі було встановлено купол і хрест. А 2013 року, ще за кілька місяців до свята, на території поблизу розкопок храму було встановлено якір, один із давніх християнських символів, який, до того ж, тісно пов’язаний із долею св. Климента Римського, адже, за церковними переказами, якір став знаряддям мученицької кончини святого. І того ж року, за кілька тижнів до свята «Київський Єрусалим» отримав дорогоцінний подарунок – часточку мощей святого, які відтепер постійно перебувають у храмі.

Урочисте Богослужіння, звершене 8 грудня, також запам’ятається парафіянам і гостям храму.

Божественну літургію очолив благочинний 1-го Шевченківського благочиння м. Києва протоієрей Владислав Софійчук. Йому співвслужили настоятель храму протоієрей Петро Семащук та ієрей Віталій Бєліков, священик храму.

Після Літургії відбувся хресний хід на розкопки, до печерного храму св.Климента, де було відправлено молебень.

По закінченні молебню благочинний о. Владислав привітав настоятеля, священство і парафіян Феодорівського храму з престольним святом і підкреслив, що завжди молиться за відновлення храму, адже вважає, що історія Макаріївського храму (настоятелем якого є о. Владислав) тісно пов’язана з історією храму в ім’я прп. Феодора Освяченого з моменту закладення обох київських святинь.

иерей Петр Семащук
«Киевский Иерусалим»
св. Климент Римский

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1474

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар