Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Ідея софійності української культури та Київської Церкви» — науковці зберуться на колоквіум для осмислення феномену Софії

Версия для печатиВерсия для печати

Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, Український католицький університет, Комісія УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості за участю Національного заповідника «Софія Київська» проводять колоквіум, присвячений ідеї софійності української культури та Київської Церкви.

Організатори колоквіуму пропонують обговорити досвід осмислення феномену Софії та софійності філософами, богословами, релігієзнавцями, які спираються на символіку Софії-Премудрості, втілену у Соборі святої Софії в Києві.

Обговорення спільних для всіх українців підвалин свого буття, пошук смислу власної історії, засадничих політичних, духовних та культурних цінностей має не лише теоретичне, а й важливе практичне значення для досягнення ідеалу єдності України. Зважена й критична оцінка можливих спільних засад і цінностей з боку відповідальних громадян-інтелектуалів, що безпосередньо і фахово займаються світоглядно-ціннісною проблематикою, є особливо актуальною сьогодні, коли українське суспільство накреслює шляхи свого подальшого розвитку.

Спікери колоквіуму Ідея софійності української культури та Київської Церкви:

  • Андрій Зелінський, священик УГКЦ, радник патріарха Святослава зі стратегії комунікації, заступник керівника Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ

    «Народна самобутність — поняття не абстрактне. Цінності, артикульовані основними суспільними інститутами, стають визначальними механізмами організації суспільних відносин. Київська Церква стала серцем київської цивілізації, поширюючи на навколишні території, заселені слов’янськими племенами, консолідуючу культуру, творячи спільний семантичний та символічний простір, формуючи спільний дискурс, закладаючи засади інституційної організації народу. Таким чином “Софія Київська” проникає в усі виміри особистого та суспільного життя наших пращурів, визначаючи шлях їхнього розвитку».

  • Ігор Скочиляс, український історик, дослідник інституційної історії Київської митрополії в порівняльній перспективі; проректор з наукової роботи УКУ, доктор історичних наук — про «... Київську традицію — купіль хрещення Русі, київського християнства, де греко-католицька церква, і православна своїми джерелами тотожності мають витоки саме в подіях 988 року».

Дата: 5 квітня (п’ятниця) 2019 р.

Час: з 11:00 до 16:00

Місце: Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, вул. Трьохсвятительська, 4
Реєстрація на подію за Google-формою є обов’зковою: https://goo.gl/forms/88Y0OLfXTvcADVn83
Якщо ви бажаєте долучитись до активної участі в обговоренні як експерти, просимо обов’язково ДОДАТКОВО зареєструватися за адресою: serge.yosypenko@ukr.net

За матеріалами ФБ-сторінки події

 

Андрій Зелінський
Ігор Скочиляс
Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Національний заповідник «Софія Київська»
УКУ
Інститут філософії НАН України
софійність

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1937

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар