Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

І не було у цьому храмі більш уважної пари, яка коли-небудь тут вінчалася...

Версия для печатиВерсия для печати

ТАКОГО ВІНЧАННЯ У ЛУЦЬКУ ЩЕ НЕ БУЛО…

У Пантелеймонівському храмі звершено Таїнство вінчання над парою, у якій і наречена, і наречений  – і не чують, і не розмовляють

Таїнство вінчання над парою звершив ієромонах Ілля (Вишневський), якому ця відповідальна священницька місія випала всього другий раз у житті. Проте молодята, Дмитро і Олена, хотіли, аби повінчав їх тільки отець Ілля! І суть не в тім, що можна вибирати і священика, через якого Господь благословить вас у майбутнє подружнє життя. Отець Ілля є тим пастирем, який з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта має окремий послух: вже понад два роки проводить місіонерську роботу у Волинській обласній організації всеукраїнського Товариства глухих. За цей час він прилучив до Бога не один десяток людей, які через свою фізичну ваду були насправді позбавлені можливості навіть почути Слово Боже. Адже як його почути нечуючому?..

Луцька православна община глухонімих, яка діє при Покровському кафедральному храмі Волинської єпархії УПЦ, одна з небагатьох таких в Україні. Є вони тільки у Києві, Чернівцях, Львові, Сімферополі. Не так багато і в Росії. Проте Таїнство вінчання в Україні звершувалося досі лише у Києві і Львові. Бо нема наразі поширеної церковної практики, як же має проходити ця важлива для віруючої глухонімої людини подія.

Священики, які працюють з нечуючими, самі вивчають мову жестів або залучають сурдоперекладачів. Але одна справа – перекласти на мову жестів віршик, а зовсім інша – Святе Письмо… Отець Ілля  вже може прийняти сповідь у своїх підопічних. А в усіх інших справах покладається на співпрацю з сурдоперекладачем Наталією Сидорук. У неї – нечуючі і тато, і мама, а до Бога усвідомлено вони прийшли лише тоді, коли почала діяти православна община при Товаристві глухих. Наталія вже супроводжувала сурдоперекладом Божественну Літургію, яку не так давно для нечуючих людей відслужили у Покровському храмі.

Але текст обряду вінчання освоїла лише тепер. Каже, що напередодні читала його не один раз, аби під час Таїнства вінчання досконало перекладати слова священика. У Львові під час такого вінчання молодятам пояснили тільки суть того, про що говорить священик, у Києві текст з церковнослов’янської мови переклали на російську (бо й пара була російськомовна). А то отець Ілля разом з іншим священиком, отцем Онуфрієм, відшукали гарний український переклад Таїнства вінчання.

І не було, повірте, раніше у цьому храмі більш уважної пари, яка коли-небудь тут вінчалася. Бо якщо зазвичай молодята не дуже і прислухаються до слів священика, щось розуміють, щось і не збираються розуміти, то Дмитро і Олена все вінчання переводили очі то на отця Іллю, який служив церковнослов’янською, то на Наталію, яка мовою жестів доносила їм величні слова цієї служби.

Молодята разом навчалися у Володимир-Волинській спеціалізований школі, і Олена вже працює у Луцьку швачкою. Вона родом із села Великий Обзир, що у Камінь-Каширському районі, і на вінчанні була значна частина її родини. У родині цій – всі і чують, і розмовляють, проблему має лише Олена. Глухонімим проте був і один із її родичів, чи то ді, чи прадід. У Дмитра ж глухонімі і мама, і тато, та останній трагічно загинув уже багато років тому. Перед вінчанням молодята заїхали на його могилу, аби попросити благословення на шлюб… “Живіть з Богом, у сповіді і причасті”, – наставляв їх отець Ілля. Раділи родичі за молоду сім’ю, яка щойно отримала і Боже благословення. І всі бажали народження діток, для яких дорога до Господа, пізнання Святого Письма і заповідей, на відміну від їхніх тата і мами, вже не будуть такими довгими, якими були в Олени та Дмитра Лесиків. Отець Ілля каже, що за два роки, які він працює у Товаристві глухих, Олена з Дмитром, його мама та його хресна побували разом з іншими глухонімими у паломницьких поїздках у багатьох святих місцях, вперше у житті в такому віці змогли і висповідатися, і причаститися.

 

Волинська єпархія
ієромонах Ілля (Вишневський)
община глухих
православные сурдопереводчики
сурдоперевод
таинства для глухонемых

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4654

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар