Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Хто милосердний, той щасливий!»: відбувся VI всеукраїнський благодійний фестиваль духовної пісні «Волинський благовіст»

Версия для печатиВерсия для печати

«Спаси вас, Господи!» – щоразу голосно промовляв хлопчина років шести після кожного виступу на фестивалі. Він сидів через два крісла від мене, і, не зважаючи на малий свій вік, однаково уважно слухав як духовні піснеспіви, так і народні пісні, яких багато прозвучало під час фестивалю, організованого з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта.

Дітей у залі Волинського обласного музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка, де проходив «Волинський благовіст», було чимало. Фестивальна програма і почалася з їхнього виступу. Коли на сцену вийшли справжні малюки років трьох-чотирьох – такі святкові дівчатка у білих бальних сукнях і поважні хлопчаки у вишиванках – зал зустрів їх оплесками.

Заради дітей, тільки тих, котрі особливо потребують нашої підтримки і опіки, і проводить Волинська єпархія свої благодійні концерти. Один – у Різдвяні дні, а інший – напередодні Міжнародного дня захисту дітей. Церква завжди зі своєю паствою, з тими, кому важко.

Перші ряди у театрі на фестивалі зайняли особливо шановані люди – члени громадських організацій «Джерело життя», родини, які виховують дітей із синдромом Дауна та аутистів. Волинська єпархія не перший рік опікується цими організаціями, підтримує їх і духовно, і матеріально. Були у залі і представники спілок нечуючих та незрячих, вони також потребують духовної, матеріальної підтримки, і єпархія цю підтримку їм надає.

Та життя вносить свої корективи і в соціальні проекти Церкви. Тому пожертви, які мали зібрати під час благодійного фестивалю «Волинський благовіст», як повідомив під час відкриття його директор, голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук, будуть спрямовані і на допомогу дітям-сиротам, котрих такими зробила неоголошена війна на сході.

Волинська єпархія опікується родинами загиблих міліціонерів із підрозділу «Світязь», духівником якого і військовим капеланом є протоієрей Олександр Мазурак. А також частину зібраних пожертв спрямують на придбання власного будинку для родини, у якій померли батьки, а сиротами залишилося 9 дітей. Нині вони мешкають у найманій оселі, а Волинська єпархія, дізнавшись про їхню складну ситуацію, збирає кошти на дім для сиріт. Понад 100 тисяч гривень було виділено цій родині після благодійного Різдвяного концерту, збирали пожертви і по храмах єпархії, і серед добрих людей, але сума, звісно, потрібна значна.

Згорів будинок сім’ї священика, без даху над головою залишилося 9 дітей. Потрібна допомога!

Значимою подією для Волині назвав фестиваль «Благовіст Волині» перший заступник голови Волинської обласної держадміністрації Олександр Степанцов, який передав учасникам його вітання від голови ОДА Володимира Гунчика. «Влада Волині, — відзначив він, — завжди підтримує добрі починання та ініціативи Волинської єпархії, бо вони спрямовані на підтримку наших же, волинських людей, і є проявом істинного християнського милосердя».

 

«Ніхто у цьому житті не знає, що його чекає», — відзначив заступник луцького міського голови Андрій Киця. — Тому треба робити добрі справи, бути милосердним, бо то Богоугодна справа». Андрій Киця передав учасникам фестивалю вітання від луцького міського голови Миколи Романюка.

Власне концертна програма тривала понад три години. І хоча на подібних заходах прийнято дякувати виступаючим словами «Спаси вас, Господи!», проте емоції настільки зашкалювали, що зал постійно зривався на оплески і навіть овації. Розпочав фестиваль хор студентів Волинської духовної семінарії під керівництвом протоієрея Петра Муляра.

Виступали знані у єпархії колективи: архієрейський хор кафедрального Свято-Покровського храму під керівництвом Надії Романій, хор «Волинські дзвони» храму Всіх святих землі волинської під керівництвом Марії Федосюк-Вислоцької, молодіжний хор Свято-Пантелеймонівського храму Луцька під керівництвом Юлії Масленникової, молодіжно-дитячий хор «Покров» (керівник Ірина Гайдучик).

Під суцільні оплески показали сценку про язикату Хвеську учасники громадського об єднання «Джерело життя». Це молоді люди з особливою долею, які є прикладом смирення і терпіння, а виявляється, що вони ще й талановиті артисти.

Вперше у програмі фестивалю виступив зразковий дитячий фольклорний колектив «Криниченька» із Закарпаття, яким керує Едіта Токар, а духівником якого є отець Агапіт, колишній студент Волинської духовної семінарії, її випускник, який прийняв чернецтво і нині подвизається в одному з монастирів Закарпаття.

Чоловічий ансамбль «Новий світ», хор УТОСу «Лісова пісня», хор студентів Волинської духовної семінарії, тріо бандуристок «Дивоструни» під керівництвом Мирослави Сточанської – колектив зі Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів… Камерний хор з Києва, яким керує Артур Смірнов. Академічний камерний оркестр «Кантабіле» під керівництвом Товія Рівця. Усі ці колективи стали окрасою програми гала-концерту фестивалю. Звучали твори духовні і українські народні пісні, класика і дитячий спів. І все це з великим духовним піднесенням, бо – на славу Божу, заради допомоги дітям-сиротам.

Підготував це прекрасне дійство творчий колектив на чолі з отцем Валентином Марчуком: секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук, архімандрит Аліпій (Сапіга), голова молодіжного відділу єпархії ієромонах Ілля (Вишневський), ієрей Віктор Мартинюк, голова єпархіальної місії соціальної допомоги дітям Олег Редько, волонтер і викладач недільної школи Анна Возняк та інші. А вели концертну програму Андрій Роїк та матінка Олена Гелета.

У день фестивалю «Волинський благовіст» в усіх храмах Волинської єпархії відслужили молебні за сиріт і збирали пожертви для них. У залі театру зібрали 30 тисяч гривень. Надійдуть пожертви з благочинь та від єпархії, і в наступні дні жертвуватимуть добрі люди. Остаточну суму зібраних коштів (а тільки благочиння попередньо зібрали 80 тисяч гривень) буде оголошено пізніше. «Та головне, — сказав директор фестивалю протоієрей Валентин Марчук, — аби менше було у нас сиріт, аби знаходили вони маму і тата, виростали у родинах, а не в сиротинцях. І фонд фестивалю «Волинський благовіст», який створено нещодавно, буде займатися і цією богоугодною справою».

На закінчення присутні у залі і артисти спільно помолилися за те, аби Господь не залишав без Своєї ласки кожного з нас і нашу земну батьківщину Україну загалом. «Боже великий єдиний, нам Україну храни!» – спільно виконали хор студентів ВДС і хор «Волинські дзвони» та всі присутні у залі театру, який залишали з воістину пасхальним настроєм. Бо долучилися до доброї справи, бо Господь на Страшному Суді спитає кожного: «Чи навчився ти любити ближнього?..»

Фото – сайт Волинської єпархії

Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
протоієрей Миколай Бондарук
ієромонах Ілля (Вишневський)
протоієрей Петро Муляр
фестиваль «Волинський благовіст»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1973

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар