Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Хто без гріха, нехай першим кине камінь в учасника Маршу рівності»

Версия для печатиВерсия для печати

Про Марш рівності і сімейні цінності говорили у політичному ток-шоу «Право на владу» (ефір від 14 червня 2018 р.). Гості студії — ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко, народні депутати Ігор Гузь, Юрій Павленко, Іван Крулько — обговорили конфлікт між прибічниками толерантності і адептами традиційних цінностей, перспективи дозволу на одностатеві шлюби в Україні та лояльність до людей з нетрадиційною орієнтацією на законодавчому рівні. Тема програми — «Бути собою».

Зокрема, йшлося про те, як має ставитися Церква до вимог і викликів сучасного суспільства, таких явищ, як особливі люди, марш рівності тощо.

Прот. Георгій Коваленко

Прот. Георгій Коваленко:

У Церкви позиція стала. Церква сучасна завжди, тому що ми живемо в сучасному світі. Церква – це не люди, які спустилися з гір чи вилізли з печер. Ми ходимо по вулицях, наші діти вчаться в школі. Тому говорити про те, що Церква від чогось відстала, я б не став.

Але не завжди дослуховують до кінця позицію Церкви.

На сьогоднішній день 90% віруючих українців належать до релігій, які вважають гріхом одностатеві стосунки. З іншого боку, всі церкви заявили, що вони не благословляють насильницькі дії щодо учасників подібних маршів. І позиція Церкви – треба любити грішника, а ненавидіти гріх.

З іншого боку, для мене особисто, тема гей-парадів чи маршів рівності – це привід говорити про гріхи більшості. Бо насправді в Святому Письмі в одному ряду стоять і одностатеві стосунки, і перелюб (подружня зрада), і корупція, і навіть лайливі слова. Тому ми маємо розуміти, що насправді є проблемою. І коли ми говоримо про сімейні цінності, це дійсно те, про що треба говорити.

На кого має рівнятися віруюча людина? Що важливо сьогодні?

Думаю, важливо згадати про самого Христа. В Євангелії була подія, чимось схожа на всі ці дебати. Коли до Христа привели жінку, яку спіймали на перелюбі. І що Він сказав? Хто без гріха, — а я перефразую на сучасний лад, — нехай першим кине камінь в учасника Маршу рівності.

Тому дуже важливо нам залишатися християнами, поважати дійсно свої цінності. Але, з іншого боку, релігія має таки шанувати свободу. Бог цінує свободу кожного і віруюча людина має робити так само.

Дивіться запис програми від 14.06.2018 р.:

Протоиерей Георгий Коваленко
гей-парад у Києві

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3857

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар