Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ХРИСТОС ВОСКРЕС! Вітаємо зі Світлим Христовим Воскресінням!

Версия для печатиВерсия для печати

«Цей день, який створив Господь, радіймо й веселімося сьогодні! Пасха, Господня Пасха! Від смерті до життя і від землі на Небо Христос Бог нас провів, співаючи переможну пісню!» (Піснеспів свята)

***

Православна Церква святкує Великдень, або – Пасху.

Цю назву головне християнське свято успадкувало від стародавнього єврейського, що було встановлене на честь виходу євреїв з Єгипту та визволення з єгипетського рабства.

Знаете ли Вы... Что означают привычные нам образы Пасхи?

Пасха — Сам Христос

Саме слово «Пасха», або «Пейсах», має івритське коріння та перекладається як «обійти», «обминути» або «пройти повз щось».

Як розповідає нам священна історія, коли Господь покарав Єгипет загибеллю усіх єгипетських хлопчиків-первістків, ангел смерті проходив повз ті дома, двері яких було покроплено кров’ю жертовних ягнят. Саме прадавнє святкування юдейського пейсаху було пов’язане із жертвоприношенням – юдеї заколювали молоде ягня, що не має ніяких вад. Потім, згідно з приписами закону, запікали його, не ламаючи кісток.

Пасха

Друга складова – це проходження народу Божого через Червоне море і визволення його від ярма фараона.

Христос Своєю Хресною смертю та Воскресінням дарував нам Нову Пасху. Так само, як жертовне ягня, Він не мав у Собі ніякої вади чи гріха. Так само Його Пречиста Кров, яку ми отримуємо під час Причастя, рятує нас для Вічності, як колись – кров жертовних ягнят рятувала первістків від загибелі. Так само, як колись народ Божий, Господь проходить крізь обойми пекла, наче через море, яке не має влади Його втримати. І, зрештою, Він перемагає владу найстрашнішого від фараонів – смерті, роблячи кожного віруючого в Нього причасником цієї перемоги, а саму смерть – всього лише тимчасовим сном перед загальним Воскресінням.

Тому не дарма в українській мові це Свято зі Свят та Торжество із Торжеств отримало ще одну назву – Великдень, Великий День Перемоги Христа над смертю, від влади якої тепер визволено кожну віруючу душу.

Радіокалендар. Світле Христове Воскресіння. ПАСХА

***

Весь цей тиждень є нібито одним Великим Святом Великодня.

Шостий Вселенський Собор закликав у своїх постановах, аби віруючі увесь тиждень збирались у храмах, співали духовні піснеспіви та раділи про Воскресіння Господнє.

Богослужіння цього тижня звершуються при відкритих царських воротах вівтарів – на знак того, що Господь Своїм Воскресінням відкрив віруючим двері Небесного Царства. Усю Світлу седмицю богослужіння нагадує Пасхальну заутреню та Літургію, тому кожен раз перед причащанням співають «Тіло Христове прийміть, джерела безсмертного вкусіть»!

Тож і ми закликаємо: відвідайте цими днями урочисті служби, продовжіть для себе це Свято зі Свят та Торжество із Торжеств, яке воістину є головним святкуванням в житті християнина.

Как причащаться на Пасху и в Светлую седмицу? — епископ Обуховский Иона

Як святкувати Пасху в ці несвяткові для країни дні? — інтерв’ю з протоієреєм Георгієм Коваленком

Пасха

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7525

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар