Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Вже сьогодні у Відкритому Університеті — лекція Романа Соловія «Християнство перед постмодернізмом». Початок – 17.00

Версия для печатиВерсия для печати
25 січня 2017 | Події | Архів

У середу, 25 січня, Відкритий Університет запрошує слухачів на лекцію Романа Соловія «Християнство перед постмодернізмом»

Роман Павлович Соловій — кандидат історичних наук, керівник Ресурсно-дослідницького центру Євро-Азіатської акредитаційної асоціації, старший науковий співробітник Центру дослідження релігії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

Під час лекції відбудеться також презентація книги Романа Соловія «Феномен виникаючої церкви».

Тези лекції:

Постмодерністський виклик християнству має два основні аспекти – епістемологічний та культурний. Постмодерн змушує богослов’я діяти на новому епістемічному просторі, в якому правила інтелектуальної взаємодії зазнали кардинальних змін. На противагу традиційній метафізиці постмодерн висуває регіональний, гетерогенний, плюралістичний, локальний підхід до знань, що не залишає місця для метанаративів і опирається традиції універсального, формально-наукового дискурсу.

Важливою ознакою постмодерністського епістемологічного простору є його нонконформізм. Він навмисно підкреслює маргінальне, відмінне і нестандартне. Постмодерн дедалі більше визначає і культурний простір сьогодення.

Яким чином євангельське богослов’я повинне взаємодіяти з новою культурною ситуацією? Серед християн часто лунають попередження про небезпеку постмодерну з його релятивізмом. На це застереження необхідно звернути серйозну увагу, однак це не означає, що богослов’я може просто проігнорувати постмодерн. Новий постмодерністський клімат вимагає радикального переосмислення того, як сприймається Євангеліє і як організована церква. Зростає необхідність створення у церкві вільного простору для відкритого діалогу віри з досвідом, що заохочуватиме творче, рефлексивне і цілісне християнське мислення.

Переважно християнські церкви все ще замкнені у «модерному» світогляді; вони вважають істину простою, ясною, однозначною і незмінною, і з підозрою ставляться до рефлексивного запитування та духовної неупередженості.

Своєрідною відповіддю на виклики постмодернізму стала Виникаюча церква – найяскравіший у сучасному західному протестантизмі рух, що відкрито проголосив своєю метою втілення євангелія царства Божого у калейдоскопічній та еклектичній культурі постмодернізму. Урахування нової ситуації в культурі і філософії зумовлює ключові риси руху. Зокрема, усвідомлення частковості і фрагментарності знань про реальність породжує толерантність, екуменічність і відкритість до міжрелігійного діалогу. Для богословських пошуків руху властива відмова від фіксованих формул, прихильність до богословського плюралізму. Саме богослов’я сприймається як постійна розмова та прагнення до краси і Божої істини, а не як систематизація логічних тверджень, текстуальних аргументів і доктринальних формулювань.

Лекція відбудеться за адресою: вул.Володимирська, 24, НЗ «Софія Київська», актова зала Теплої Софії. Початок – 17.00

Реєстрація на захід: https://goo.gl/J0phbO

Реєстрація на всі лекції ВПУ у січні: https://goo.gl/CgLGn9

Роман Соловій
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1762

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар