Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Хочу вірити, що Великий піст-2015 стане часом, коли українці простять один одного і віднайдуть втрачений мир» ― митрополит Нифонт

Версия для печатиВерсия для печати
23 лютого 2015 | Події

Очиститися та принести Богу в дар щирі молитви та вдячність за всі Його благодіяння закликав перед початком Великого постумитрополит Волинський і Луцький Нифонт.

У своєму великопісному посланні владика звернувся до віруючих посилити молитву за мир в Україні та попросив вірян простити та зрозуміти один одного, щоб знову віднайти втрачений мир, який так цінували раніше на нашій рідній землі.

***

Далі ― повний текст послання владики Нифонта.

«Дорогі отці брати і сестри! Церковна повнота у цілому світі вступає у період Великого посту ― пори, що приходить до нас із року в рік, пори очищення та оновлення наших безсмертних душ.

У Прощену неділю увечері в усіх православних храмах звучать слова стихири: «Яко пучина многа прегрешеній моих, Спасе, и люте погружаюся согрешенми моими, даждь ми руку яко Петрови, спаси мя, Боже, и помилуй мя».

Відчуваючи свою духовну неміч, грішна людина просить Бога про помилування, а шлях до цього лежить через прощення гріхів. Але той, хто хоче отримати таке прощення від Господа, повинен і сам вміти прощати. Саме тому напередодні Великого посту і відбувається чин прощення. Слід навчитися не шукати недоліки у ближньому, але знаходити їх тільки у собі, а знайшовши ― із Божою допомогою виправлятися.

Дуже хочеться вірити, що Великий піст 2015 року стане тим часом, впродовж якого боголюбиві українці спробують простити та зрозуміти один одного і знову віднайдуть втрачений мир, який так цінували раніше на нашій рідній землі.

Прошу віруючих Волинської єпархії під час посту посилити свою молитву за мир в Україні, і водночас усіма силами підтримувати тих, хто, не шкодуючи себе, відстоює право наших людей на мирне життя.

Радує, що у цей складний час волинське духовенство надихає паству на таку жертовність, адже на наших парафіях вже багато разів організовувався збір коштів та продуктів. Пожертви передавали волонтерським організаціям, які доправляють усе зібране військовослужбовцям у зону АТО.

Ряд священнослужителів єпархії й самі, із нашого благословення, відвідували українських воїнів на Сході України, надаючи їм посильну духовну та матеріальну підтримку. Найбільше радує, що часто з таких поїздок священики поверталися із волинськими військовослужбовцями, котрих силами Церкви вдавалося визволити із полону.

Пастирська опіка українського війська полягала і у благословенні воїнів перед їхнім відрядженням у зону АТО, і в підтримці Луцького гарнізонного військового госпіталю, де лікуються поранені та хворі військовослужбовці.

Ми не можемо залишатися й осторонь співвітчизників, котрі стали вимушеними переселенцями із територій, охоплених війною. В єпархії проводиться соціальна підтримка таких людей. Закликаю і надалі усіх з особливою любов’ю та турботою ставитися до них.

На жаль, чимало волинян уже полягло на Сході Україні. Неодноразово нашим священикам доводилося відспівувати своїх парафіян, і дуже добре, що місцеве духовенство опікується родинами, в які прийшло таке горе.

Дуже шкода, що цю щиру роботу наших священнослужителів та парафіян сьогодні заперечують сили, які хочуть просто використати слушний момент і виставити Українську Православну Церкву у неправдивому світлі. Однак на це не треба зважати ― хай Господь усе розсудить Сам, а ми й надалі повинні виконувати свій християнський обов’язок перед ближнім та Батьківщиною. Зрештою Великий піст і спонукає нас навчитися любити та прощати, змирятися і терпіти. Не може бути серед християн ворожнечі чи заздрості, адже усі ми діти Божі. Тому апостол Павло й говорить: «Якщо можливо і залежить від вас, перебувайте в мирі з усіма людьми» (Рим. 12. 18).

Бажаю усім із якнайбільшою користю використати час Великого посту, який Церква вважає особливо сприятливим для духовного зростання. «Возсия весна постная, цвет покаяния, ― каже Свята Церква, ― очистим убо себя, братия, от всякия скверны». Без такого очищення, без принесення Богу у дар нашої щирої молитви та без вдячності Творцю за усі Його благодіяння ніхто не зможе добитися успіхів у духовному вдосконаленні та наблизитися до спасіння своєї безсмертної душі.

Швидко промайнуть ці благословенні тижні Великого посту, і ми «сподобимся вси видети всечестную страсть Христа Бога, и святую Пасху, духовно радующеся».

Як це важливо ― не просто перегорнути черговий день календаря, пов’язаний для нас зі всезагальною радістю, смачними наїдками та гостинами, а духовно пережити день Світлого Христового Воскресіння! Як важливо у вічно живих пасхальних словах «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!» не просто почути святкове вітання, а відчути радість перемоги Життя над смертю! Духовно воскреснути із Самим Спасителем ― ось як кожен з нас має зустріти Пасху Христову! Але досягнути це зможе тільки той, хто, за словами апостола, «співрозп’явся Христові» (Гал. 2, 19), хто «плоть свою розп’яв з пристрастями й похотями» (Гал. 5, 24).

Шлях до істинної свободи у Христі, до нашої Небесної Батьківщини лежить тільки через перемогу над самим собою, і саме таку перемогу кожному із нас належать отримати за підсумками Великого посту.

Хай же Милостивий Господь, дорога наша волинська паство, допоможе усім нам гідно та корисно для душі пройти цей сорокаденний шлях, усім серцем прийняти у своє серце біль Страстей Господніх, а далі ― з великою духовною радістю зустріти Світле Воскресіння Христове.

За матеріалами сайту Волинської єпархії

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
Волинська єпархія
Великий пост
молитва за мир в Украине

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2438

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар