Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Губернатор Закарпаття закликав священиків усіх конфесій «об’єднуватися заради допомоги людям і боротьби зі злом»

Версия для печатиВерсия для печати
31 березня 2015 | Церква і держава

30 березня у Закарпатській ОДА відбулася традиційна передвеликодня зустріч керівництва області із Радою церков і релігійних організацій краю.

У ній взяв участь і керуючий Мукачівської єпархією Української Православної Церкви архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор.

Керівництво Закарпатської області наголосило на надзвичайному рівні порозуміння між людьми області:

«Досі наш край не був настільки згуртований, як сьогодні. На жаль, причиною стали негативні і навіть трагічні події, але ми відчуваємо злагоду і єдність. Наші оборонці, в першу чергу 128-ма бригада, довели, чим є Закарпаття для України і наскільки мужньо воно здатне її захищати. Спасибі і вам, святі отці, за вашу службу, за те, що підтримуєте краян і військових, їх родини, зокрема й молитвою», ― сказав голова ОДА Василь Губаль.

На зустрічі торкнулися й теми вшанування пам’яті героїв… Священики розказали, що не забувають полеглих та їхніх рідних у своїх молитвах. А голова області зазначив: «Я буваю на похоронах загиблих військових і бачу, як родинам важлива духовна підтримка, вона допомагає, мабуть, більше, ніж будь-що від держави».

А голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, звертаючись до священиків, акцентував: «Цей Великдень буде особливим ― багато хто зустрічатиме його із сумом в серці через воєнний конфлікт. І тим паче великою є роль пастирів, які в цей складний час дарують людям віру і надію.

Подяка усім вам за волонтерську гуманітарну діяльність. Дякую у вашій особі й військовим священикам. Спасибі, що всі молитеся за мир. Час нам випав складний, але дякуємо вам за спокій у громадах».

Керівники області закликали священиків до спільної роботи ― заради допомоги у боротьби зі злом. «Люди мають вірити у краще. І свято, яке наближається, має нам подарувати і цю надію!» ― сказав голова ОДА, висловивши сподівання, що й надалі всі національності поліетнічного Закарпатського краю, всі його релігійні громади мирно і дружньо співжитимуть у єдиній українській родині.

Тож голова облради, звертаючись до отців, наголосив: «Якщо ми не матимемо порозуміння і злагоди ― ризикуємо втратити державу і не отримати такого очікуваного миру».

Також на зустрічі представники обласної влади та священики обговорили співпрацю Церкви, держави і громади краю. Так, владика Мукачівський Феодор порушив тему вимушених переселенців, а голова ОДА розповів, які кроки вчиняє закарпатська влада для тимчасово переміщених осіб.

У результаті учасники зустрічі прийняли спільне звернення ― із побажаннями мирного і світлого Великодня та Божого благословення. У ньому священство області закликає усіх жителів Закарпаття, політиків, представників громадських організацій об’єднатися у пості та молитві заради подолання агресії, встановлення миру, довіри, братерства та відновлення територіальної цілісності нашої української держави.

«Закликаємо віруючих усіх Церков та релігійних організацій області до організації надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців у зоні АТО та сім’ям вимушених переселенців зі Сходу України. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо подолати усі труднощі!» – йдеться у документі за підписом учасників Ради церков та релігійних організацій при голові Закарпатської облдержадміністрації.

За матеріалами прес-служби Мукачівської єпархії

ФЕОДОР (Мамасуєв), архієпископ Мукачівський і Ужгородський
Мукачівська єпархія
Церква і держава

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2160

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар