Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Голгофа священика Романа Ніколаєва

Версия для печатиВерсия для печати
05 серпня 2015 | Постать

Дев’ять днів виповнюється від дня смерті отця Романа Ніколаєва.

Вся Україна поминає його в своїх молитвах, вражена зухвалим вбивством священика. Коли прямо в під’їзді будинку, де він мешкав, ввечері в суботу, після вечірнього богослужіння, невідомі двічі вистрілили йому в голову. Внаслідок поранень через три дні, 29 липня, він помер у лікарні.

40 днів особливої молитви — за вбитих священика Романа Ніколаєва та монахині Алевтини благословив Предстоятель

Священник Роман Николаев убит в Киев

Отець Роман був молодим, відкритим до людей і готовим іти за Христом до кінця — так про нього згадує друг і співслужитель, клірик храму в ім’я святителя Луки Кримського протодиякон Рустик Новакович.

За 10 днів до трагічних подій отці зустрічалися… біля могили Блаженнішого Митрополита Володимира. Нині і батюшка Роман предстоїть перед Господом.

***

Йому було лише 40 років. Зовсім молода ще людина. Мій собрат, співслужитель, мій друг.

Ми товаришували з ним багато років. Разом навчалися в семінарії, там народилася наша дружба. Ми були ще миряни, кожен ходив на свою роботу, але відчували в серці поклик до Христа. Мабуть, Господня рука вела і скеровувала, і одного разу ми, молоді люди, вступили до Київських духовних шкіл, і почалося навчання.

Я пам’ятаю, як отцю Роману завжди було мало тих знань, які нам давали. Ми вчилися заочно, і треба було дуже швидко опановувати великий обсяг матеріалу. Прочитати книжки, прослухати курси — все це треба було вивчити не тільки для того, щоб скласти іспити, а й осягнути, запам’ятати, щоб знання залишилися на роки служіння.

Але йому і цього було мало. Він постійно скачував з інтернету, діставав аудіодиски, в машині слухав проповіді, лекції з історії Церкви, з догматики. Я його питав: «Де ти все це береш?», а він відповідав: «Те на тому сайті, а це – на іншому». А мені було ніколи…

Він мав характер дуже цілеспрямований: і себе, і людей, які його оточували, він умів зорієнтувати на головне.

В нього був чудовий оксамитовий низький голос, розмовляючи з людьми, він викликав довіру, люди розкривали йому серце. Він був добрим пастирем, і навколо нього утворилася прекрасна громада.

Він любив свою сім'ю. Його дружину звати Тетяна і мати Тетяна, і православну громаду на Оболоні він заснував в ім’я святої мучениці Тетяни. Батюшки вже немає, але є священики, які йому допомагали, паламарі, миряни — його парафіяни, які понесуть його справу, і, я впевнений, поширять її, і пам’ять про нього справді буде вічна.

Нам невідомі мотиви скоєного проти нього страшного злочину, але я знаю, що кожен священнослужитель, коли починає свій шлях, бачить перед собою ту Голгофу, на яку піднявся Господь наш Іісус Христос. І коли приймаємо священний сан, ми повинні бути готові до всього, у тому числі, і до цієї Голгофи.

Отця Романа ця Голгофа спіткала в дуже молодому віці. Але він зробив найголовніше — залишив по собі добру пам’ять, залишив храм Божий.

Священник Роман Николаев

За 10 днів до цього ми з ним зустрічалися, ходили на могилу Блаженнішого Митрополита Володимира. Потім поминали нашого Предстоятеля, довго-довго говорили. З ним взагалі можна було говорити на будь-які теми — за чаєм, за кавою, за столом у невимушеній бесіді. Він один із небагатьох священиків, з яким я міг говорити про будь що — відверто, як на сповіді.

Він дуже переймався ситуацією в Україні, молився за припинення кровопролиття, за мир на нашій землі. Але в нього ніколи не було радикальних поглядів, він був спокійною людиною і вважав, що найбільший опір ми можемо дати своєю  спільною молитвою.

Ось таким він мені запам’ятався: цілеспрямованим, спраглим до знань, палаючим бажанням відкрити людям Христа.

По собі він лишив, можливо, найголовніше: це поклик іти за Христом. І він довів це не словами, а, на жаль, своєю кров’ю.

Вічна йому пам'ять!

Записав протодиякон Миколай Лисенко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Прощаємося з отцем Романом Ніколаєвим: коментарі священнослужителів — у новому випуску нашої радіопрограми

Семья о.Романа Николаева благодарит за молитвы и помощь. Пожертвований хватит на похороны, остальные деньги передадут больным деткам

Священник Роман Николаев
протодиякон Рустик Новакович
спочилі
Убит священник Роман Николаев

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2701

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар