Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Георгій Коваленко: «Рішення Вселенського Патріархату перевищили наші очікування»

Версия для печатиВерсия для печати
13 жовтня 2018 | Інтерв’ю

В ефірі програми «Сьогодні. Вдень» на Українському радіо народний депутат України Віктор Єленський  та ректор Відкритого православного університету Георгій Коваленко прокоментували Рішення Синоду Константинопольського Патріархату: намір надати автокефалію Українській Церкві, відновлення Київської ставропігії Вселенського Патріархату, визнання недійсним синодальний лист 1686 року тощо.

Нагадаємо, рівно місяць тому у студії Українського радіо ці самі спікери теж обговорювали можливість  отримання Томосу Українською церквою.

Про те, що може завадити наданню Україні автокефалії — о. Георгій Коваленко в ефірі Українського радіо + ВІДЕО

Георгій Коваленко

«Рішення Вселенського Патріархату приводить нас на пряму до об’єднавчого собору. Але є ще одна дуже важлива річ, про яку вчора не говорили. Ця подія зняла всі проблеми для православних віруючих в Україні, адже вже немає перепон для нашої єдності. Організаційні речі дуже важливі, але вони десь нагорі, ми маємо відчути єдність внизу — сходити в храм, в який ніколи не заходив, вважаючи, що там якісь не такі православні. Тепер ці перепони знято».

«Ми готові залишатися у молитовному зв’язку з духовенством Московського патріархату, якщо вони будуть того бажати. Я думаю, в Україні достатньо і ієрархів, і духовенства, які продемонструють канонічну і вселенську перспективу Української православної церкви. Якщо хтось захоче залишитися виключно в гетто Московського патріархату, це їхнє право, але варто застерігати всіх від розпалювання ворожнечі, до закликів пророкувань, які стають провокуваннями насильства».

Віктор Єленський

«Вселенський Патріарх діє за дуже чіткою логікою, щоб ні у кого не залишилося сумнівів, що він діє за канонічним правом. У тому, що відбулося вчора, головне те, що в тіло Христове, церкву повернули мільйони людей, які вважалися неканонічними, безблагодатними. Зараз московська церква, яка казала, що ми ніким не визнані, мала б радісно обнятися, причащатися разом з українцями так само, як з грузинами, сербами, албанцями, поляками. Те, що такого не відбувається і ми чуємо ворожі коментарі з боку Росії, говорить ще раз, що йдеться про політику і геополітику».

За матеріалами Українського радіо

Прослухати повну версію розмови

efir_na_ukrayinskomu_radio.mp3
Протоиерей Георгий Коваленко
Віктор Єленський
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Томос
Єдина помісна православна церква в Україні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1466

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар