Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Георгій Коваленко про Томос, дату Об’єднавчого собору та очільника єдиної Помісної церкви — на «Новому вечорі»

Версия для печатиВерсия для печати
26 листопада 2018 | Інтерв’ю

Ректор Відкритого православного університету прот. Георгій Коваленко побував у студії Радіо НВ. В ефірі ток-шоу «Новий вечір» з Дмитром Тузовим говорили про надання Томосу Українській церкві, оголошення дати Об’єднавчого собору в Києві, обрання предстоятеля і не тільки.

«Це була цікава розмова ввечері четверга, але вона трохи загубилася між змінами до Конституції щодо євроатлантичної інтеграції і бюджетною ніччю», — написав у себе на ФБ-сторінці отець-ректор.

 

— Незалежність української церкви може бути вже оформлено наступного тижня. Чи справді це відбувається і чи можна це порівнювати з геополітичними змінами? Наскільки це коректно, як Ви вважаєте?

— Господь говорив притчами, бо Він намагався говорити про важливі речі на прикладах, які були зрозумілі. Тому я думаю, що нічого поганого в тому, якщо процеси, які відбуваються в церкві, пояснити політичними словами, аби було зрозуміло.

На наступному тижні нам обіцяють офіційну дату Собору. Має відбутися Синод в Константинополі 27-29 листопада. І на цьому Синоді ми очікуємо, що буде проголошено дату Об’єднавчого собору в Києві.

Ми маємо не боятися формулювати свою позицію, формулювати своє прагнення і досягати його в мирний спосіб. Найважливіше, щоб усі процеси — і в церкві, і в країні — ми намагалися проводити в діалозі в мирний спосіб і в правовому полі.

***

Ми говорили про те, яким треба бути православ’ю. Якщо ми покажемо якісні зміни, якщо це буде дійсно нова якість православ’я, то більш швидко будуть тривати процеси єдності українського православ’я. Як Україна (як країна) дає певну надію навіть росіянам, так само й українське православ’я може дати надію на те, що православ’я може бути не імперським, недержавним, а тією необхідною для суспільства закваскою, тим, що робить можливим якісні зміни і в релігійному, і в реальному житті.

***

Як зміниться українська церква, коли вона отримає канонічний стан? Чи зможе вона вийти за межі радянських уявлень про церкву або російських уявлень про церкву? Як має модернізуватись церква? Собор — це фінал історії про автокефалію УПЦ чи її початок та вікно можливостей? Наскільки є релігійною наша країна та чого нам зараз не вистачає? Дивіться у повній версії ефіру:

За матеріалами ФБ-сторінки прот. Георгія Коваленка та Радіо НВ

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Томос
Єдина помісна православна церква в Україні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3658

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар