Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Дискусія о. Георгія та Олеся Донія про святкування Різдва 25 грудня

Версия для печатиВерсия для печати
26 грудня 2017 | Точка зору

У день Різдва Христового, яке відтепер в Україні святкують також і 25 грудня, в ефірі Радіо Свобода у програмі «Ваша Свобода» ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості о. Георгій Коваленко та громадський діяч Олександр Доній говорили про значення для України нового державного свята.

«Україна вперше відзначає як державне свято Різдво і за григоріанським календарем. 7 січня лишається вихідним днем теж, — написало про ефір Радіо Свобода. — Народні обранці пояснили необхідність цього закону забезпеченням прав тих вірян, які відзначають Різдво за григоріанським календарем. А секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що це рішення “посилить євроінтеграцію України та дозволить відірватися від московських календарів та російських імперських стандартів”».

«Здається, ми з Олександром Донієм непогано доповнюємо один одного. А назву статті на сайті Радіо Свобода («Церква — не тільки релігія, церква — ще й велика політика» — Доній про святкування Різдва 25 грудня — ред.) можна перекласти богословською, як те, що Христос — не тільки Бог, але й людина, хоча до обговорення цієї теми в програмі не дійшло. Але встигли поговорити і про декомунізацію, і про необхідність християнської просвіти», — написав про ефір у себе в ФБ о.Георгій.

Прот. Георгій Коваленко:

«Я за те, щоб відшуковувати чи створювати нові сенси і наповнювати цими сенсами ці дати.

Ми у Відкритому православному університеті створили подію — назвали її Open Christmas.

Яку ідею ми закладали для нас, православних, у 25-те грудня, коли ми ще в просторі різдвяного посту, але більшість православних церков святкують Різдво 25 грудня?

З одного боку, ми хотіли познайомити православних із традиціями християнського світу — з традиціями інших, західних церков. З іншого боку, ми хотіли виступити гостинними господарями, бо в Україні сьогодні дуже багато людей з усього світу. Це працівники посольств, міжнародних місій, бізнес-структур, зрештою, туристів... Тобто ми як гостинні господарі можемо цим людям запропонувати святковий день.

Здається, з 2010 року з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира ми навіть служили різдвяне богослужіння 25 грудня для працівників румунського посольства.

Минулого року ми обговорювали цю ідею. А в цьому році 22 грудня вийшла книжка «Навіщо українцям два Різдва». Моя відповідь — Різдво і 25 грудня, і 7 січня. Не протиставляти дати, не робити нових конфліктів, не розділяти, а наповнювати ці дні додатковими сенсами.

І у вихідний ми маємо час для того, щоб привітати людей інших традицій, і, можливо, відвідати їх свята, порадіти разом із ними і переконатися, що вони також є християнами.

А представники інших церков, якщо забажають, 7 січня так само прийдуть у гості».

Дивіться повний запис ефіру за посиланням: radiosvoboda.org

Протоиерей Георгий Коваленко
Олександр Доній
Радіо Свобода
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Open Christmas

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1247

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар