Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Георгій Коваленко: «Господь не давав церкві завдання приховувати свої статки»

Версия для печатиВерсия для печати
24 грудня 2018 | Інтерв’ю

В Україні створили Єдину помісну церкву. Це чи не найгучніша новина останніх тижнів. Та чи задумувалися ви, як і за що живе Українська церква?

У програмі «Простономіка», що на Громадському, разом з ведучою Анастасією Іванцовою та ректором ВПУ прот. Георгієм Коваленком розбиралися у темі «Економіка церкви».

«Все частіше запитують про церковні гроші. А також про те, з чого складаються доходи священиків, чи можуть вони бути засновниками підприємств чи політичних партій, чи платять податки і чи скоро у храмах з’явиться PayPass», — написав у себе на ФБ-сторінці отець-ректор.

Про перехід церков до Єдиної Помісної Церкви та про те, що відбуватиметься із майном церков, які зараз у різному підпорядкуванні, о. Георгій Коваленко.

Майно церков належить громадам. Або чернеча громада, або парафіяльна громада є тими, хто володіють майном. Як громада, яка зареєстрована і як юридична особа в Україні, діє саме громада.

Бувають випадки, коли є людина, яка будувала храм. Храм може належати цій людині чи якійсь структурі, наприклад, храм у лікарні або на території військової частини.

Але зазвичай храм належить громаді. І саме громада буде вирішувати, до якої юрисдикції вона належатиме. Церква загалом — ні УПЦ МП, ні Православна Церква України — не є власниками майна релігійних громад.

***

Думаю, що ми маємо крокувати до повної прозорості тих грошей, які є в церкві. Якщо церква — це спільнота людей, громада, то громада має знати, скільки грошей вона акумулює, як ці гроші витрачаються.

Церква має думати над тим, як її економіка має бути взірцем християнського біблійного підходу, який передбачає справедливість, неможливість і небажання красти чи несправедливо розподіляти доходи.

***

Господь не давав церкві завдання приховувати свої статки чи бути в тіні щодо економіки. Господь говорив чітко: віддавайте кесарю — кесареве, а боже — Богові.

***

Також у цьому випуску ви дізнаєтеся, скільки грошей парафіяни дають Українській церкві, як церкви заробляють самостійно, як працює в Україні соціальний бізнес.

Дивіться запис програми за посиланням.

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Громадське.тв

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1274

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар