Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ФОТОРЕПОРТАЖ. Як у Вінниці 10-метрове писанкове дерево втілило ідею єдності України...

Версия для печатиВерсия для печати

Писанкове дерево з'явилося у Вінниці у Вербну неділю, 13 квітня. 170 писанок, що прикрашають дерево, створені учнями 16 вінницьких шкіл за мотивами національної символіки України.

Цей мистецький проект, ініційований вінницьким торговим центром “Sky Park” напередодні Великодня, носить назву «Україна – мій дім» і зафіксовано як рекорд Національним реєстром рекордів України.

Писанковим деревом став 10-метровий каштан, що росте на Європейській площі у центрі Вінниці. Писанки розфарбовані у кольорах прапорів усіх регіонів України, що символізує єдність нашої країни.Таким чином організатори проекту об'єднали традиції святкування Воскресіння Христовогоз ідеєю соборності України.

«Акція має на меті об’єднання та консолідацію громадян нашої держави – представників сходу та заходу, півдня та півночі: у нас єдиний дім, у нас єдина Батьківщина – Україна, – розповідає директор ТЦ “Sky Park” Руслан Нарольський. – Проект сприяє вивченню та збереженню культури та історії українського народу на прикладі феномену писанкарства, популяризацію на теренах України та за її межами мистецьких традицій нашої держави та підтримку дитячої творчості».

Кожна писанка проекту «Україна – мій дім» є унікальним твором декоративно-прикладного мистецтва. Усвоїхроботахдітивикористовувалитехнікипетриківськогорозпису, декупаж, тканини, нитки, стрази, акрилові фарби.Основи для писанок виготовлені з дерева. Висота кожного яйця – 20 см, діаметр – 12. Готовіписанки вкритілаком.

«Писанки на дереві розміщені так, щоб найбільш повно символізувати ідею проекту, – розказала дизайнер Алла Токар. – Знизу розміщено жовто-блакитні яйця, причому синє розташовується над жовтим - як кольори на прапорі України. А зверху — писанки, виконані дітьми в різних художніх техніках».

Як розповіла дизайнер, усі дерев'яні яйця – це ручна робота майстра. А діткам було приємно їх розмальовувати, бо дерево – теплий матеріал.

«Це є рекорд України – вперше стільки писанок ручної роботи зроблено дітьми і зібрано на одному дереві, – сказала Олена Коваленко, експерт Національного Реєстру Рекордів України. – Цей проект дав дітям можливість виразити себе, тому наступного року ми чекаємо вдвічі більше писанок».

Як повідомила експерт Національного Реєстру Рекордів України, рекорд зафіксовано, і у виданні 2015 року його вже буде відображено.

Зараз усі роботи вінницьких школярів сфотографовані та будуть розміщені на сайті торгового центру “Sky Park” . Також діти, учасники акції, отримали заохочувальні призи – сертифікати від книжкового супермаркету «Читай-Місто» та розважально-ігрового комплексу «Непоседа», що знаходяться на території “Sky Park”.

Слід додати, що саме ТЦ “Sky Park”, який до недавнього ребрендінгу мав назву “Магіцентр”, двічі виступав ініціатором проведення у Вінниці Пасхального фестивалю церковних хорів.

За підтримки Вінницької єпархії УПЦ та безпосередньої участі церковних хорів радість Великоднього богослужіння була винесена за межі храмів. Фестиваль став неординарною подією у Вінниці, й учасниками свята у центрі міста ставали кілька тисяч людей. На жаль, вже другий рік фестиваль не проводиться.

До речі, дерево з патріотичними писанками вінничани та гості міста зможуть споглядати впродовж усіх великодніх свят.

Україна єдина
великодня писанка
писанкове дерево у Вінниці
Пасха

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
9279

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар