Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Фотовиставка про сімейні цінності відкрилася у Луцьку в День молитви за сиріт

Версия для печатиВерсия для печати
11 листопада 2013 | Репортаж

Пересувна фотовиставка «Сім’я: формула любові», проект-переможець конкурсу «Православна ініціатива», завітав до міста 10 листопада. Луцьк став сьомим містом, у який привезла фотовиставку «Самарянка». Всього ж з фотовиставкою отець Олександр та матінка Катерина Немчинови проїхали Україною вже 8 тис. км.!

Здавалося б, що сьогодні фотознімками нікого і не здивуєш, адже у кожній родині, часом, і по кілька фотоапаратів. Та з цієї фотовиставки виходиш з особливим почуттям. І що тут надзвичайного? – можете запитати ви. Знімки людей, наших сучасників, у різні моменти їхнього сімейного життя.

Але фотовиставка недарма має назву «Сім'я: формула любові». Вона зібрана і представлена подружжям священика із Дніпропетровська – протоієреєм Олександром Немчиновим та матінкою Катериною. Ідея, яку заклали вони у підбір фотографій, цілком відповідає православній традиції: основою суспільства є родина.

Але в тім то й біда, що, як сказав на відкритті фотовиставки отець Олександр, нинішня молодь не надто охоче укладає шлюби, навіть їх побоюється. Бо шлюб означає відповідальність за себе, за свою другу половинку та майбутніх дітей.

«Нам хотілося, аби люди зрозуміли, що ті цінності, котрі нині тихенько нівелюються собі у суспільстві, а саме – сімейні цінності повернулися до людей, – сказала матінка Катерина. – Ми є свідком того, що у молоді зміщуються життєві орієнтири, пропагуються інші цінності: раціоналізм, прагматизм... Важливо, аби була альтернатива, аби молоді люди знали, що якими б не були труднощі сімейного життя, проте радість сімейного життя усе це перекриває».

Любов займає особливе місце у Православ'ї: і ми знаємо, що «Бог є любов», і саме про любов, як особливе християнське почуття, весь час говориться у Святому Євангелії. Фотовиставка від журналу «Самарянка» і вражає саме тим, що кожен знімок промовляє любов'ю, говорить про любов і вчить нас любові.

Проте організатори виставки (а діятиме вона до середи, 13 листопада) традиційно проводять лекції та дискусії з різною аудиторією про цінності саме християнської любові, любові, на якій основана і православна родина.

Журнал «Самарянка» – єдиний в Україні православний жіночий журнал, який за допомогою добрих людей видає подружжя Немчинових. Журнал цікавий, добротний і, … душевний. А саме душі часто й не вистачає подібним виданням.

На відкритті митрополит Волинський і Луцький Ніфонт говорив, що він щасливий благословити цю добру справу. Адже це та крупинка, яка формує позитивний образ родини, православної сім'ї, виховуючи молодь у благочесті та на християнських цінностях.

У презентації фотовиставки «Сім'я: формула любові» взяв участь і Представник Президента України у справах дітей Юрій Павленко, голова Волинської обласної ради Володимир Войтович та луцький міський голова Микола Романюк.

«Ми багато років тільки говорили, що втрачаємо сімейні цінності, говорили про те, як нам ліквідовувати наслідки їхнього руйнування у суспільстві. Але ми не зразу почали говорити про те, а що робити, аби не допускати цих наслідків? Аби були повноцінні сім'ї, аби дитина мала люблячих батьків, а ставши дорослою, ставши батьком чи мамою, з повагою ставилася до своїх стареньких батьків», – казав під час презентації фотовиставки Юрій Павленко. Відзначивши соціальні та благодійні акції Волинської єпархії Української Православної Церкви, він зауважив, що у співпраці держави, влади з Церквою формуватиметься нове суспільство: суспільство свідомого батьківства.

Особистий секретар керуючого Волинською єпархією протоієрей Валентин Марчук зазначив, що у Луцьку при храмах єпархії будуть створені соціальні центри, котрі також сприятимуть тому, аби завдяки Церкві соціальна політика держави отримала потужну духовну підтримку.

Прес-служба Волинської єпархії

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко
Протоиерей Александр Немчинов
Екатерина Немчинова
Журнал для жінок «Самарянка»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3370

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар