Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Фільм «Тільки диво»: як проходив кастинг дітей на ролі другого плану

Версия для печатиВерсия для печати
24 квітня 2015 | Редакция | Репортаж

Казкова зимова атмосфера XVII століття, відтворена в спеціально побудованому містечку; сучасні 3D-технології; вражаючий саундтрек, написаний київським композитором Дмитром Коноваловим і виконаний симфонічним оркестром під управлінням Миколи Лисенка; цілі гори штучного снігу; 50 артистів балету на льоду «Айсберг» ― і це ще не повний перелік задумок, які мають реалізуватися в художній кінострічці «Тільки диво, або До кого приходить Святий Миколай».

Автор ідеї ― київський режисер Олена Каретник, на рахунку якої понад 60 християнських документальних фільмів та теледосліджень. Вона поставила собі за мету об’єднати творчі сили столиці для втілення в життя давньої мрії — створення вітчизняного доброго ігрового сімейного кіно.

Що це має бути? Розповідає Олена Каретник.

― Проект називається «Тільки диво, або До кого приходить Святий Миколай». Це ― костюмований фільм, XVII століття, про сім'ю, в якій хворіє тато. І все, про що мріють діти, ― щоб він одужав. Цій родині доводиться подолати дуже багато всіляких труднощів для того, щоб диво зрештою сталося.

― Наскільки реально втілити цю тему зараз, в сучасних умовах?

― Українське кіно в усі часи переживало та й нині переживає важкий період. А зараз йому найважче. Інвестор практично не хоче йти в Україну, і ми розуміємо, з чим це пов'язано.

Та все ж ми розраховуємо на батьків, на те, що саме батьки стануть рушійною силою, двигуном нашого проекту, допомагатимуть його реалізовувати та просувати. Тому що батьки хочуть, щоб у дітей була гарна, добра казка. Тож розраховуємо на «батьківський комітет».

***

У суботу на Пасхальному тижні, 18 квітня, з 12:00 до 17:00 біля входу до Національного заповідника «Софія Київська» проводився кастинг дітей для масових сцен у фільмі «Тільки диво».

Всі бажаючі могли попередньо зареєструватися на сайті, а в суботу прийти для фотосесії, яку проводив відомий фотограф та оператор Дмитро Санін. Дітей відгукнулося набагато більше, ніж очікували організатори.

― На цей момент ― середина дня ― пройшло вже близько 150 дітей, ― продовжує Олена Каретник, ― із них 2-3 ― це наші знайомі, решта ― діти, батьки яких побачили, прочитали оголошення в інтернеті.

Тільки-но ми виклали інформацію в фейсбуці, відразу зареєструвалося близько 2 тис. осіб. 2 тисячі «лайків» за один день на сайті — це і є свідченням того, що існує велика потреба і в дітей, і в батьків дивитися добре, хороше кіно. Тому що сьогодні ми мало бачимо доброго і хорошого на екрані. А людина сама по собі так влаштована ― тягнеться до прекрасного.

***

Що думають батьки про кіно, в якому мають намір зіграти їхні діти?

— Зараз саме не вистачає якихось захоплюючих українських історій, щоб знали всі навколо і так само читали, як, до прикладу, «Гаррі Потера», — ділиться думками мама 10-річної дівчинки.

З огляду на те, скільки книжок ми купуємо українською мовою, не тільки перекладів, а й українських письменників, думаю, автори запросто зможуть створити такий захоплюючий сюжет. Все залежить ще й від того, як подати. Можна ж найгіршу книжку зробити цікавим фільмом і навпаки ― кращі книжки виявляються не дуже гарними екранізаціями.

***

Звісно, для самих дітей і кастинг, і майбутній фільм уже стали дивом. Їм і фільму не треба: надихає і захоплює сам процес.

Одна з учасниць кастингу — дівчинка на ім’я Катя. Це її перша кінопроба. Каті ― 10 років, незабаром виповниться 11.

Їй подобається фантастика та історичне кіно.

«На відміну від мого батька, мені зовсім не подобаються войовничі і страхітливі фільми. Але люблю комедії і серіали, — розповіла Катя. — Дуже хотілося б подивитися, що то буде за фільм ― «Диво святого Миколая»? І зіграти когось. Кого ― ще не знаю, бо сценарій не бачила, але думаю, що кожна роль по-своєму є дуже гарною».

***

Але головні ролі в фільмі гратимуть все ж таки професійні актори.

12-річній Софійці дісталася роль доньки. Дівчинка вивчає акторську майстерність та вже бере участь у виставах у театрі.

Бути в ролі головної героїні Софійка поки не звикла, це для неї нове відчуття. Рік тому вона почала грати в театрі, а перед тим займалася театральною імпровізацією. І це вважає для себе головним.

Має певний досвід: у театрі «Колесо» допомагала у виставі «Поцілунок принцеси» — була одним з ельфів. А ще займається у студії-театрі «Колесо», в середній групі. Зараз там ставлять «Пітера Пена», і їй дісталася роль Венді. Цю приємну новину їй сповістили саме в день кастингу. Вона вже отримала текст, буде його вчити.

Софійці також подобаються комедії і фантастика ― бо в ній є якась казковість. Тож стрічка «Тільки диво» ― саме для неї.

***

Фільм тільки на початковому етапі, але вже викликає в учасників процесу радісні емоції та дарує тепло.

Сподіваємося, наступні стадії створення доброго сімейного кіно проходитимуть так само позитивно, і зрештою, за декілька років ― як цього потребує процес виробництва кінострічок ― ми побачимо гарне, високоякісне, розумне українське сімейне кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Фото з ФБ-сторінки проекту «Тільки диво, або До кого приходить Святий Миколай»

Елена Каретник
«Тільки диво»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3917

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар