Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Факты межконфессиональных столкновений

Версия для печатиВерсия для печати
01 березня 2014 | редакция | Репортаж

В последние дни фактов о готовящихся провокациях и выступлениях против общин и святынь Украинской Православной Церкви поступает довольно много.

Портал «Православие в Украине» продолжает информировать о ситуации.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

Ситуация в Почаеве

Ситуация в Сумах

Ситуация в Десятинном монастыре

Ситуация в Киево-Печерской Лавре

Также просим молитв о мире в Украине, в том числе межконфессиональном и межрелигиозном.

ЖИТОМИР, село Попильня. Предупреждение о захвате храма со стороны представителей «Киевского патриархата» 2 марта

От настоятеля храма в селе Попильня Житомирской области поступило обращение ко всем верующим поддержать молитвенно и деятельно православную общину.

Горячей точкой на межконфессиональной карте региона назвал эту ситуацию и правящий архиерей Житомирской епархии архиепископ Житомирский и Новоград-Волынский Никодим. Поддержать общину 2 марта приедут священнослужители и верующие из других приходов епархии, в этот день здесь будут служить поминальную Литургию о всех погибших во время трагических событиях в Киеве.

Смт Попельня Житомирская область

Текст обращения настоятеля:

«Брати й сестри!

Терміново звертаюся до вас по допомогу! В нашому селі в неділю, 2 березня, група мешканців села на чолі з представниками УПЦ «Київського патріархату» планують захопити наш храм.

У минулому 2013 році за порушення церковних канонів, церковної дисципліни, наклеп, образи, підступи та змову проти правлячого архієрея архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима та духовенства, а також за підбурювання до цього своїх прихожан був заборонений у служінні колишній настоятель Свято-Миколаївського храму УПЦ (с.Попільня, Житомирська обл.) ієрей Сергій Українець.

Наприкінці літа на його місце був призначений новий настоятель – о.Сергій Байлук. Також були позбавлені церковного спілкування та відлучені від Причастя до розкаяння декілька прихожан.

5 жовтня 2013 р. відбулися збори групи колишніх прихожан на чолі з відлученими, під час яких відбувся їхній перехід до іншої релігійної організації – неканонічної УПЦ «Київський патріархат». Це позбавило їх права будь-якого відношення до нашої парафії і до Церкви взагалі і визначило їх духовний статус як розкольників.

Вважаючи, що Церква – це їхня власність, оскільки за часів колишнього настоятеля вони жертвували свої кошти на будівництво нового храму (на прилеглій території), та підбурені сьогоднішньою ситуацією в нашій країні, заручившись підтримкою «Київського патріархату» та безпосередньо «патріарха» Філарета (Денисенко), планують штурмувати та відбирати наш храм.

Така їхня акція планується на цю неділю, 2 березня, після мітингу-панахиди за загиблими на Київському майдані людьми, яка має розпочатися о 12 годині. Про це вони з погрозами і наклепом інформують всіх жителів району, що провокує ескалацію конфлікту.

Зауважимо, що такі дії з боку «Київського патріархату» плануються всупереч обіцянок нинішньої влади не захоплювати храмів УПЦ і не створювати міжконфесійного протистояння, зокрема силовими методами. Про це інформував в.о. президента України О.Турчинов, А.Яценюк. Про такі домовленості свідчив навіть сам Філарет.

Звертаємо до вас, брати й сестри, з проханням приїхати і допомогти захистити наш храм. Настоятель Свято-Миколаївського храму УПЦ (с. Попільня) ієрей Сергій Байлук.

Доїхати до храму можна так: електричкою від м. Київ до станції Попільня (смт. Попільня – районний центр), запитати, як пройти в село Попільня (2,5-3 км). Храм – стара школа в центрі села біля пам’ятника невідомому солдату. Чекаємо на Вашу підтримку!

Божого Вам благословення! Хай зберігає Вас Господь!

Мій телефон 097 577 09 70, 066 689 32 38 - о. Сергій.

НИКОДИМ (Горенко), архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський
Житомирська єпархія
Междуконфессиональные столкновения

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5792

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар