Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Духівник Фонду пам'яті Митрополита Володимира причастив військовослужбовців на Сході України

Версия для печатиВерсия для печати

З 25 по 26 березня спільна група (співробітники Синодального військового відділу УПЦ і представники Фонду пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира) перебувала в зоні збройного протистояння на Сході України.

Поїздка відбулася на запрошення Голови Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту України генерал-лейтенанта Миколи Малькова.

Делегація на чолі з духівником Фонду митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром відвідала регіони Донецької області, де дислокуються військові підрозділи Держспецтрансслужби.

25 березня гості з Києва прибули до Слов'янська і зразу ж відвідали військову базу, де митрополит Олександр звершив Літургію Передосвячених Дарів. Військовослужбовці причастилися Святих Христових Таїн.

Після богослужіння владика Олександр звернувся до захисників Вітчизни зі словом настанови – подякував за те, що, ризикуючи власним життям, вони забезпечують безпеку у місті та в навколишніх селах, а також побажав повернутися додому живими і неушкодженими.

Начальник управління по роботі з особовим складом Державної спеціальної служби транспорту полковник Віктор Жигунов вручив офіцерам і військовим посвідчення учасників бойових дій.

У своїй промові він наголосив на тому, що присутність, серед військових залізничників, саме митрополита Олександра – невипадкова. Адже у 2010 році він брав участь в освяченні центрального храму Держспецтрансслужби в ім'я преподобного Миколи Святоші у м. Києві, яке звершив Блаженніший Митрополит Володимир.

На добру згадку про зустріч владика Олександр роздав військовослужбовцям іконки та «Молитовники воїна» українською мовою, видані Фондом пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира та Спасо-Преображенською громадою міста Києва.

Також він передав командуванню підрозділу гуманітарну допомогу: продукти, засоби особистої гігієни та ліки.

Далі делегація відвідала два стратегічно важливих об’єкта: міст у Слов'янську та пантонну переправу, наведену співробітниками Держпецтранслужби у селищі Семенівка. Митрополит Олександр благословив військовослужбовців, які стоять на посту, кожному подарував іконку та «Молитовник воїна».

Цього ж дня група з Києва переїхала у місто Артемівськ, де на одній із баз відбулося спілкування військовослужбовців з архієреєм.

Зранку 26 березня прямо в центрі наметового містечка митрополит Олександр звершив Літургію Передосвячених Дарів. Святих Христових Таїн причастилися усі присутні офіцери та солдати. Після богослужіння владика кожному військовому подарував іконку та «Молитовник воїна», а командиру підрозділу – стародавню ікону Божої Матері «Тихвінська».

Цей подарунок від Фонду пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира також є невипадковим. Адже саме в день вшанування Тихвінської ікони, 9 липня 1966 року, була звершена архієрейська хіротонія спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви. У цьому підрозділі для щоденної молитви владика Олександр також залишив ікону святого Архістратига Михаїла.

Начальник управляння по роботі з особовим складом Держспецтрансслужби України полковник Віктор Жигунов подякував митрополиту Олександру за відвідання підрозділів та спілкування з військовими, звершення богослужінь, подарунки та гуманітарну допомогу. На пам'ять про подію він подарував гостю годинник із надписом «Від Голови Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту».

Після цього військовослужбовці вирушили на бойові позиції, а група з Києва на чолі з митрополитом Олександром і в супроводі охорони та офіцерів відвідала ще декілька об'єктів Державної спеціальної служби транспорту України. Владика і тут благословив військових; подарував їм іконки та «Молитовники».

Захисникам Вітчизни, які несуть службу в Артемівську та навколо нього, також було залишено гуманітарну допомогу, зібрану Спасо-Преображенською громадою Києва.

Усі старші офіцери Держспецтранслужби, які перебувають в Слов'янську та Артемівську, отримали в подарунок «Новий Завіт» українською мовою.

Цього ж дня група повернулася у Слов'янськ, де митрополит Олександр відвідав місцеву школу №105 імені Тараса Шевченка. Він побував у шкільному музеї образотворчого мистецтва, поспілкувався з вчителями та подарував школярам іконки, хрестики й шоколадки.

Цей пункт програми візиту також був невипадковим, адже відомо, що у Блаженнішого Митрополита Володимира була велика «Шевченкіана» - колекція раритетів, пов’язаних з Кобзарем.

Під вечір, 26 березня, група вирушила до Києва.

Фото архімандрита Антонія (Сергієвського)

ОЛЕКСАНДР (Драбинко), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської Митрополії
Синодальний відділ по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України
окормление военнослужащих
Фонд памяти Блаженнейшего Митрополита Владимира

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5910

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар