Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Другий рік роботи Відкритого православного університету: «Премудрість-онлайн», «Бібліотека Відкритого Православія» і «Таємний код віри»

Версия для печатиВерсия для печати

На початку березня некласичний навчальний заклад — Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості — відзначає свій день народження.

Вже два роки  поспіль ми проводимо просвітницькі, освітні, видавничі заходи та реалізовуємо культурні проекти, спрямовані на те, щоб розказати про православ’я іншим конфесіям та водночас дізнатися більше про світ, у якому живуть православні віряни України, та його релігії.

У другу річницю, яку Університет відзначає у день пам’яті св. благовірного князя Ярослава Мудрого, ми традиційно підбиваємо підсумки роботи за рік.

Як відомо, св. Ярослав Мудрий є покровителем філософів, релігієзнавців та богословів. Тому у минулому році продовжилася традиція збирати за їхньою участю круглі столи, проводити телетрансляції та запрошувати їх на відкриті лекції.

Круглий стіл «Релігійна спільнота майбутнього» — єдність, яка не знищує унікальності (оновлено)

Сакральність історії Києва повертається: як врятувати справжнє місце Хрещення Київської Русі

З усіма подіями 2017 року — публічними лекціями та круглими столами — можна ознайомитися на ФБ-сторінці ВПУ

***

Знаковим у минулому році став проект «Премудрість-онлайн», який підтримали Фундація L'Œuvre d'Orient (Франція), Інститут екуменічних студій УКУ та Національний заповідник «Софія Київська».

Київська школа богословів існує. І вона вже в online

Викладачі і курси «Премудрості-online»

«Премудрість-онлайн» — це дистанційна освітня програма, над створенням якої працювали відомі в Україні та за кордоном науковці, богослови, філософи та релігієзнавці, які представили свої найкращі тематичні курси.

Усі відеолекції можна переглянути на YouTube-каналі Університету.

***

На продовження просвітницької справи Ярослава Мудрого у минулому році ВПУ за підтримки каналу «1+1» реалізував масштабний науково-популярний телепроект «Таємний код віри».

Його ведучим став ректор ВПУ о. Георгій Коваленко. У першому сезоні програми він разом з істориками, релігієзнавцями, богословами, філософами та звичайними людьми шукав відповіді на питання про релігію та церкву, які хвилюють кожного.

Усі серії першого сезону «Таємного коду віри» дивіться на YouTube-каналі Університету

***

Оскільки Ярослав Мудрий є покровителем бібліотек і книговидавців, то у минулому році активно поповнювалася новими виданнями  «Бібліотека Відкритого Православія».

Книгу о.Кирила (Говоруна) представили читачам: публічна теологія «вийшла» до публіки

Презентація «Української публічної теології» о.Кирила (Говоруна) у книгарні «Є»

«Відкритий протестантизм» Михайла Черенкова вже можна замовити на сайті видавництва «Дух і літера»

На Open Christmas-2017 представлять нову книгу Бібліотеки ВПУ «Навіщо українцям два Різдва»

***

Формат нових свят, під час яких Православіє відкривається світові та водночас відкриває для себе традиції інших конфесій, продовжився у цьому році святом OpenChristmas.

Open Christmas-2017 — що робити у додатковий різдвяний вихідний 25 грудня

Міні-лекція Георгія Коваленка «Святий Миколай, Дід Мороз, Santa Claus: хто є хто». ВІДЕО

Його організацію взяла на себе Школа Анни Ярославни, викладачі якої також упродовж року проводили заняття для юного покоління, організовували заходи для дітей, які виїхали із зони АТО, провели тримісячний літній дитячий культурологічний курс, започаткували Школу Премудрості та новий формат вивчення мистецтва — проект АЯ-художник.

Краса, яка об’єднує: Школа Анни Ярославни та «Діти надії» спільно організовують лекцію-бесіду відомого богослова

Літня АЯшкола: неформат, який іде в ногу з часом

Школа Премудрості відкрилася!

АЯ-художник: «Мистецтво трипільської культури»

***

У 2017 році Відкритий православний університет провів декілька заходів, які дозволили українцям познайомитися зі світовою православною традицією.

Вперше в Україні: трансляція служби Торжества Православ’я з Константинополя (Стамбула). 5 березня, о 9:00

«Сум, туга, жаль та спокуси» — лекція монаха зі Святої гори Афон

Уперше онлайн-трансляція освячення води Патріархом Варфоломієм у Стамбулі. 6 січня, 10:00

***

У минулому році діяльність Відритого православного університету оцінив партнер і друг нашого навчального закладу — Національний заповідник «Софія Київська». Він вніс ВПУ до переліку меценатів Софії Київської. Таким чином, ми із вдячністю констатуємо, що долучилися до справи духовного храмобудівництва та популяризації преМУДРОСТІ Божої.

Відкритий православний університет внесено до Книги меценатів Національного заповідника «Софія Київська»

***

Сьогодні ректор ВПУ написав на власній сторінці у Facebook: «Усього 2 роки, а відчуття що Відкритий православний університет існує набагато довше. За цей час чимало зроблено, але й багато чого з того, про що мріялося 2 роки тому, не вийшло.

За цей час наша команда приростала новими людьми, але й втрачала тих, на кого ми сподівалися. Хоча ми точно помолодшали, а це дає надію…

Новий рік вже розпочався з кількох важливих і знакових подій. У нас в роботі декілька нових проектів і бажання продовжити розпочате. Але для цього нам потрібні однодумці, які, створюючи власні проекти, готові об’єднувати зусилля задля спільної справи на ниві освіти і просвіти.

Ми точно знаємо, що ми на цьому шляху не одні, та ще й Христос посеред нас!».

***

Ми щиро вдячні за можливість творити, мислити і діяти у стінах святої Софії Київської. Висловлюємо нашу глибоку повагу усім лекторам, які минулого року наповнювали вічними і новими сенсами стіни Софії-Премудрості; цінуємо кожного нашого слухача та відвідувача, який знайшов час і прийшов (сам чи з дитиною) на наші заходи і розділив із нами радість спілкування.

Наші двері завжди відкриті до нових ідей, людей та досягнень.

Цей рік є ювілейним для України: держава відзначатиме 1030-річчя хрещення Київської Русі, а собор Святої Софії — 1000-ліття освячення. Тож попереду багато планів і задумів.

Розпочинаємо спільно шлях у новий рік — рік із Премудрістю Божою та Відкритим православним університетом.

 

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
про Університет

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3381

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар