Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ДОПОМОГА БІЖЕНЦЯМ - Луцьк. Збирають її на т.зв. «Столах милосердя» при храмах та передають переселенцям

Версия для печатиВерсия для печати
01 липня 2014 | Події

Ці люди не бажають фотографуватися, бо у Луцьк і загалом на Волинь переїхали не з доброї, як кажуть, волі. На Волині вимушених переселенців з Криму та Сходу України приймають частіше гостинно: їм підшукують роботу, надають помешкання. Але зірватися з насидженого місця непросто, все нажите роками з собою не візьмеш. Тому потребують переселенці дуже і дуже багато чого.

Голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук каже, що Церква завжди з тими, кому важко. Це і по Божому, це і по-людськи. У єпархії проведено вже не один десяток соціальних заходів, коли благодійна допомога надавалася різним категоріям нужденних. І в наш час є люди, яким банально з різних причин не вистачає грошей на їжу — Волинська єпархія не забуває і про них. Збираються кошти для онкохворих дітей, для незрячих, для тих, хто не чує і не може говорити, але це все – Божі діти.

Читайте також: ЛУЦЬК. Єпархія спільно з територіальним центром соціальних послуг організували безкоштовне харчування біженців з Криму та Донбасу

ДОПОМОГА БІЖЕНЦЯМ – Луцьк. Священнослужителі духовно підтримують сім'ї зі сходу України

«У єпархії, – розповів отець Валентин, – є великий досвід такої благодійної допомоги, але життя пропонує постійно нові можливості виконувати заповіді Божі і допомагати ближньому. Тому коли на Волині з’явилися перші біженці з Криму, а тепер вже і зі Сходу України, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, почали збір коштів і для них. У храмах єпархії звершують молитви за цих людей, аби швидше настав мир в Україні і вони змогли повернутися до рідного дому».

У багатьох храмах єпархії є т.зв. «Столи милосердя». Це - звичайний стіл, на який добрі люди можуть покласти харчі, одяг тим, кому вони будуть потрібніші. Перший такий стіл з’явився у Хрестовоздвиженському храмі Луцька, де настоятелем секретар Волинської єпархії отець Миколай Бондарук.

Він розповів, як швидко заповнюють його парафіяни. «Ось і тепер, коли на службі повідомили про потребу поділитися з переселенцями, люди несли все: і крупи, і олію, і домашні закрутки, бо у храм ходять і мешканці села Липини, які мають свої господарства. А скільки принесли одягу: від курток і светрів – до взуття та чоловічих сорочок. І все це, – підкреслив отець Миколай, – або нове або у дуже гарному стані».

З благословення владики допомогу біженцям отець Миколай передав у заклад «Талісман», котрий став своєрідним волонтерським центром по допомозі переселенцям. Люди дякували за підтримку, проводжали отця Миколая до виходу і дякували й дякували. Отож милосердні люди, наші віруючі люди можуть бути впевнені, що їхню щиру допомогу сприйняли і прийняли. Бо не дай, як кажуть, Бог комусь ще опинитися у такій ситуації. На Бога – й надія, що Він все управить на цій грішній землі. Отець Миколай роздав переселенцям іконки, поблагословив їх.

«Ми й надалі будемо допомагати тим, хто потребує підтримки і молитовної, і матеріальної. Це наш християнський обов’язок, це потреба наших душ», – наголосив протоієрей Валентин Марчук.

Прес-служба Волинської єпархії

Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
протоієрей Миколай Бондарук
Помощь пострадавшим от военных действий на Востоке Украины

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4558

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар