Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Документи Святого і Великого Собору Православної Церкви

Версия для печатиВерсия для печати

Відкритий Православний Університет здійснив переклад документів Святого і Великого Собору (Крит, 2016) українською.

ПОСЛАННЯ СВЯТОГО І ВЕЛИКОГО СОБОРУ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Православним людям і кожній людині доброї волі

Ми звеличуємо і славимо Бога «милосердя і всякої втіхи» [2 Кор. 1:3], що сподобив нас зібратися в тиждень П'ятидесятниці (18-26 червня 2016 року) на острові Крит, де апостол Павло і учень його Тит проповідували Євангеліє в перші роки життя Церкви. Ми дякуємо Богові в Трійці за те, що Він благоволив нам завершити в одностайності труд Святого і Великого Православного Собору, скликаного Вселенським Патріархом Варфоломієм в однодумності з Предстоятелями Помісних Православних Автокефальних Церков.

Вірно наслідуючи приклад апостолів і Богоносних отців, ми знову заглибилися в Євангеліє свободи, заради якої нас визволив Христос (Гал. 5:1). Основою наших богословських обговорень була впевненість в тому, що Церква живе не для себе. Вона несе свідчення Євангелія благодаті та істини і пропонує всьому світові дари Божі: любов, мир, справедливість, примирення, силу Хреста і Воскресіння і сподівання на вічність.

Читати далі

ВАЖЛИВІСТЬ ПОСТУ І ЙОГО ДОТРИМАННЯ СЬОГОДНІ

1.  Піст є Божественною заповіддю (Бут 2:16–17). За Василієм Великим, «піст має той самий вік, що й людство, бо його було встановлено в раю» (Про піст, 1, 3. PG 31, 168A). Це велика духовна боротьба й головний прояв православного аскетичного ідеалу. Православна Церква, неухильно дотримуючись апостольських приписів, соборних правил і святоотецького передання загалом, завжди проголошувала високу цінність посту для нашого духовного життя та спасіння. У річному богослужбовому циклі відображено цілісне святоотецьке передання й учення про піст, щоб забезпечити постійну й неослабну пильність людини та її ретельність у духовній боротьбі. Тому Тріодь уславлює піст як сповнену світлом благодать, непереможну зброю, основу духовних подвигів, досконалий шлях чеснот, поживу душі, джерело любомудрія, нетлінне життя, наслідування ангельському існуванню, матір усіляких благ і всіх чеснот.

Читати далі

СТОСУНКИ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ З ІНШИМ ХРИСТИЯНСЬКИМ СВІТОМ

1. Православна Церква, що є Єдиною, Святою, Соборною й Апостольською Церквою, в глибокій церковній самосвідомості твердо вірить, що посідає головне місце у справі сприяння єдності християн у сучасному світі.

2. Православна Церква засновує свою єдність на факті її заснування Господом нашим Ісусом Христом і сопричасті у Святій Трійці та таїнствах. Ця єдність виявляється в апостольському наступництві та святоотцівському переданні, і Церква донині живе ним. Православна Церква має місію й обов’язок передавати та сповіщати всю істину, що міститься у Святому Письмі та Священному Переданні, яка й надає Церкві її кафолічного характеру.

Читати далі

МІСІЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ

Внесок Православної Церкви у перемогу миру, справедливості, свободи, братерства та любові між народами й усунення расової та інших дискримінацій.

«Бог бо так полюбив світ, що Сина Свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а жив життям вічним» (Йн. 3:16 [пер. І. Хоменка]). Церква Христова живе «у світі», але вона «не від світу» (Йн. 17:11 і 14-15). Церква, як Тіло воплоченого Бога Слова (Свт. Йоанн Златоуст, Бесіда перед відправкою у заслання, 2, PG 52, 429), є живою «присутністю», знаменням та образом Царства Триєдиного Бога в історії, благовістячи «нове створіння» (2 Кор. 5:17), нове небо й нову землю, «в яких справедливість перебуває» (2 Пет. 3:13 [пер. І. Хоменка]), світ, у якому Бог «витре кожну сльозу з очей їхніх [людей], і смерті не буде більше, ні скорботи, ні плачу, ні болю не буде більше» (Одкр. 21:4-5 [пер. І. Хоменка]).

Читати далі

ТАЇНСТВО ШЛЮБУ ТА ПЕРЕШКОДИ ДО НЬОГО

 I. ПРАВОСЛАВНИЙ ШЛЮБ

1. Сьогодні інститут сім’ї перебуває під загрозою секуляризму та морального релятивізму. Православна Церква проголошує священний характер шлюбу як своє фундаментальне й незаперечне вчення. Вільний союз між чоловіком і жінкою є необхідною умовою шлюбу.

Читати далі

АВТОНОМІЯ ТА СПОСІБ ЇЇ ПРОГОЛОШЕННЯ

Святий і великий Собор Православної Церкви розглянув питання про автономію та спосіб її проголошення. Обговоривши текст, наданий V Передсоборною Всеправославною конференцією(Шамбезі, 10-17 жовтня 2015), Собор затвердив його, з деякими незначними виправленнями, у такому вигляді:

Вивчені Собором питання тексту стосуються: а) поняття, змісту та різних схем такої інституції, як автономія; б) попередніх умов, які має виконати місцева Церква, перш ніж просити автокефальну Церкву, до якої вона належить, про автономію; в) виняткового повноваження автокефальної Церкви розпочинати та завершувати процедуру надання автономії частині своєї канонічної юрисдикції, при тому що на географічному просторі православної діаспори автономні Церкви не створюються; г) наслідків цього церковного діяння для стосунків Церкви, чию автономію проголошено, із автокефальною Церквою, до складу якої вона входить, а також з іншими автокефальними Православними Церквами.

Читати далі

ПРАВОСЛАВНА ДІАСПОРА

Святий і великий Собор Православної Церкви розглянув питання про канонічну організацію православної діаспори. Обговоривши тексти відповідних документів із тем Православна діаспора та Порядок роботи Єпископських зібрань, надані IV Передсоборною Всеправославною конференцією(Шамбезі, 2009) та Зібранням предстоятелів автокефальних Православних Церков (21-28 січня 2016), Собор затвердив їх, з деякими незначними виправленнями, у такому вигляді:

Читати далі

ОКРУЖНЕ ПОСЛАННЯ

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа

Співаємо пісню подяки Богові, шанованому в Трійці, Який дозволив нам зібратися в ці дні П'ятдесятниці на острові Криті, що освячений апостолом народів Павлом та його учнем Титом, «щирим сином у спільній вірі» (Тит. 1:4), і завершити, у натхненні Святого Духа, роботу святого й великого Собору нашої Православної Церкви, скликаного Його Святістю Вселенським патріархом Варфоломеєм у згоді з блаженними предстоятелями святих автокефальних Православних Церков, на славу благословенного імені Божого та на благо народу Божого й усього світу, сповідуючи разом із божественним Павлом: «Нехай, отже, кожен уважає нас як слуг Христових і завідувачів тайн Божих» (1Кор. 4:1).

Читати далі

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Усі секрети Собору — за 30 хвилин» — о.Кирил (Говорун) та Павло Гаврилюк виступили у Відкритому Університеті

Погляд на Великий Собор від його ФБ-коментатора — архімандрита Кирила (Говоруна) (+ВІДЕО)

Павел Гаврилюк: «Соборный процесс в Православной Церкви начался и остановить его будет невозможно» (+ВИДЕО)

«Собор — метеорит, упавший на землю. И пока я в его лунке…» (+Видео)

«Святий Дух виявився професійнішим за професійних церковних бюрократів» (+Відео)

Гаврилюк&Говорун про Всеправославний Собор (запитання-відповіді)+ВІДЕО

Святий і Великий Собор Православної Церкви, Крит 2016
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3437

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар