Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Не плач, ти звикнеш…» До Міжнародного дня онкохворої дитини відбудеться пресс-обговорення стану дитячої онкогематології в Україні

Версия для печатиВерсия для печати

15 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний день онкохворої дитини.

До цієї дати фонд допомоги онкохворим дітям «Краб» www.krab.org.ua запрошує на прес-обговорення стану дитячої онкогематології в Україні.

Участь  візьмуть спікери, які мають безпосереднє відношення до лікування та реабілітації. Зокрема Світлана Донська, завідуюча Центром ДОГіТКМ, головний гематолог МОЗ України; Олена Колеснік, директор Національного інституту раку; Олександра Павленко, перший заступник МОЗ України; Костянтин Яриніч, народний депутат; Лариса Кравчук, консультант фонду «Краб»; Валерій Павленко, головний лікар мережі Центрів лікаря Бубновського в Україні; Римма Зюбіна, актриса, амбасадор фонду «Краб».

Також запрошені представники компаній, що займаються соціальними проектами, спрямованими на підтримку онкохворих дітей: «Воля», «Райффайзен Банк Аваль», «Про-Фарма», «Самсунг», «ХІТ FM», «Міжнародний жіночий клуб Києва», волонтери, діти, які успішно пройшли лікування та батьки. 

Планується скайп-підключення з ОАЕ, Італією. Привітання з Канади.            

Місце і адреса проведення: 15 лютого о 15-00 в кав’ярні ONE LOVE coffee за адресою: вул.В.Васильківська/Басейна, 1/3-2А, PinchukArtCentre, 6 поверх, лаунж-зона.  

Акредитація за телефоном: 067-930-79-77, e-mail: olga.lapteva@ukr.net. Ольга Лаптєва, волонтер фонду «Краб».

***

На обліку в онковідділеннях України знаходиться понад 1 100 дітей.

Рак посідає друге місце в структурі смертності населення в Україні і разом з серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров'я нації.

У всьому світі щорічно з діагнозом «рак» на лікуванні перебуває понад 250 тисяч дітей, 90 тисяч дітей помирають від цієї хвороби. І це при тому, що 70% онкозахворювань у дітей виліковні.

***

Фонд допомоги онкохворим дітям «Краб» засновано в 2005 році батьками, які лікували своїх дітей у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку. Фонд опікується дитячим відділенням та підтримує його пацієнтів.

Лариса Кравчук, консультант фонду: «Однією з гострих проблем лікування онкологічних захворювань у дітей, є інфіковані гепатитами діти. Нагальною є проблема забезпечення належного контролю донорської крові та її препаратів. В середньому, гепатитами заражається кожен третій пацієнт. На край низькому рівні інформування широкої громадськості щодо профілактики та ідентифікування гепатитів у дітей. На жаль інформації від лікарів про додаткове обстеження донорів, батьки не отримують. На конференціях організованих ВОЗ, не раз підіймалась ця проблема, але практично нічого не змінилось. Я б хотіла закликати лікарів до більш ретельного дообстеження крові донора та надання інформації батькам про інфікованість гепатитами. Також хотіла б звернутись до керівників Центрів крові, щоб вони належним чином виконували свої обов'язки та накази МОЗ".

Валерій Павленко, головний лікар мережі Центрів лікаря Бубновського в Україні: «За чотири роки співпраці з фондом «Краб» у нашому Центрі на благодійних умовах пройшли курси фізичної реабілітації 12 дітей. В основному це діти з ендопротезами колінних суглобів, що мають проблеми порушення руху в штучному суглобі, м’язову атрофію,  порушення ходи. Проблема реабілітації при тотальному ендопротезуванні погано вивчена і в літературі не описана. Тому нам прийшлось створювати програму реабілітації з нуля. Напрацьований нами досвід дає змогу проводити реабілітацію в короткий час.  Хоча, внаслідок складнощів вихідного стану дітей, результат був не 100 %. Має вплив і той фактор, що діти, як правило, приїжджають з інших регіонів і не можуть пройти повну реабілітацію по часу.  Курси реабілітації в Центрі лікаря Бубновського спрямовані на вирішення даних проблем і ми готові надалі співпрацювати з Фондом «Краб», задля спільної допомоги дітям». 

Римма Зюбіна, актриса, амбасадор фонду «Краб»: «Одного разу мене запросили до відділення дитячої онкології НІР у рамках акції «День зірки». Мене зустріла Лариса Лавренюк, ініціатор цієї акції. Ми пройшли по палатах і мене вразило, що вона пам’ятала ім’я кожної дитини, знала її діагноз. Я дізналася, що у Лариси в цьому відділенні проходив лікування її маленький син, який не зміг перемогти цю страшну хворобу. І тоді Лариса Лавренюк, з батьками дітей, яких також забрав цей страшний недуг, організували фонд допомоги онкохворим дітям "Краб". З того часу я допомагаю онкохворим дітям. Коли йде мова про дитячу онкологію, перше, що відчуваєш - безсилля. Але допомогти можливо. Після занять, які волонтери проводять у відділенні, у дітей стають кращими аналізи! Я сама відвідую відділення, а також намагаюсь привернути увагу до цієї проблеми. Ми не повинні бути байдужими. Ми не можемо робити вигляд, що нас це не стосується. Також, нам слід бути обізнаними. Адже виявлення хвороби на ранній стадії може врятувати життя. Рак виліковний, про це потрібно пам’ятати».

Надія Чмуленко, в минулому — пацієнтка Київського обласного онкологічного диспансеру: «Коли я захворіла, мені було 14 років, я багато чого запам’ятала. Перший спогад — це зляканий вираз обличчя мами, а потім її довге мовчання. Ми нічого не знали про дитячу онкологію. Мій перший катетер викликав у мене сльози, за які невдовзі стало соромно. Коли мене — чотирнадцятирічну дівчинку — прийшла втішати п’ятирічна Маша, у якої був лейкоз. Вона обійняла мене, і сказала: Не плач, ти звикнеш”. І дійсно, всі звикали...»

***

Довідка: Міжнародний день онкохворої дитини (International Childhood Cancer Day) щорічно відзначається 15 лютого більш ніж в 40 країнах світу. Мета -  привернути увагу суспільства до проблем дітей, хворих на рак. Ініціатор — Всесвітня конфедерація організацій батьків дітей, хворих на рак (CCI). Вперше Міжнародний день онкохворої дитини був проведений 15 січня 2002 року у Люксембурзі, потім дату було перенесено на 15 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Фотохудожница Майя Пачевская дарит детям из онкоцентра возможность стать рыцарями и принцессами

Рыбки из капельниц, или Какую пользу приносят волонтеры

Из переписки волонтера, или Зачем рисовать с больными детками?

ФОТОРЕПОРТАЖ: Как известные артисты для онкобольных деток пели

День онкобольного ребенка
онкобольные дети
Фонд допомоги онкохворим дітям «Краб»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3392

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар