Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Плащаниця Богородиці сьогодні останній день перебуває у Спасо-Преображенському соборі Києва

Версия для печатиВерсия для печати
30 жовтня 2015 | Події

На час перебування чудотворної ікони Плащаниці Божої Матері (до 30 жовтня включно) Спасо-Преображенський собор відкрито щодня з 7:30 до 00:00.

Від завтра, з 31 жовтня 2015, з Плащаницею Богородиці розпочинається всеукраїнський хресний хід миру «Україна під Покровом Богородиці» (+розклад)

***

Чудотворну ікону Плащаниці Божої Матері з Єрусалима привезено до Києва 11 жовтня. До 30 жовтня включно святиня перебуває у Спасо-Преображенському храмі, що на ж/м Теремки-2,

Створення Плащаниці відносять до 1830-1840 рр. Плащаниця являє собою вирізане по контуру зображення Божої Матері. Ікона з обох сторін має оклад; вінець — прикрашений каменями, риза — дар графині Анни Олексіївни Орлової-Чесменської. Нині Плащаниця Пресвятої Богородиці знаходиться в Єрусалимі, в подвор’ї Гефсиманської обителі, так званій Малій Гефсиманії, розташованій навпроти входу до Храму Гроба Господнього. В цьому невеликому храмі вона зберігається праворуч біля вівтаря.

В Єрусалимі цю ікону-плащаницю виносять для загального огляду лише раз на рік – на свято Успіння Пресвятої Богородиці. Впродовж дев’яти днів цього свята ікона Плащаниці перебуває на гробі Пресвятої Богородиці у Гефсиманії.

До Києва святиню доставив духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Після читання Акафісту Богородиці, звертаючись до вірян, митрополит Олександр згадав слова Єрусалимського Патріарха Феофіла про постійні молитви за мир в Україні. Згадуючі історичні події про захист Пресвятою Богородицею Своєї Почаївської обителі, владика Олександр висловив сподівання на те, що Божа Матір сьогодні знову захистить Свій український народ та відверне від нього усі стріли ворогів видимих та невидимих.

***

Адреса храму: вул. маршала Конєва, 3-А. Проїзд від метро “Виставковий центр” тролейбусами №45, №12 до зупинки “на вимогу” біля храму, або до наступної – “вулиця Василя Касіяна”. Собор розташований у парковій зоні біля озера між вулицями Василя Касіяна та академіка Костичева (є продовженням вул. Ломоносова) поруч із жилими масивами Ліко-град та Теремки-2. Схему проїзду та розташування на карті дивіться на парафіяльному сайті.

Кожного дня в соборі о 9:00 правитиметься Літургія, о 13:00 – акафіст, о 17:00 – вечірня з акафістом.

***

Нагадаємо, що ікона-плащаниця вже була в Україні – у 2012 році її привезли на прохання Блаженнішого Митрополита Володимира.

ЄРУСАЛИМ-КИЇВ. Плащаниця Богородиці — уже в Україні

«Привезена Плащаниця – не плат, у який була загорнута Богородиця, а древня ікона» – архімандрит Єрусалимської Церкви Ігнатій (Казакос)

«Ми однаково шануємо всі ікони, але Плащаниця унікальна тим, що перебувала на місці поховання Богородиці», — архієпископ Августин (Маркевич)

«Сама Божа Матір буде йти перед Плащаницею, і Україна це відчує духовно», – протоієрей Роман Барановський

***

14 жовтня 2015 року у будівлі соборної дзвіниці Спасо-Преображенського храму відбулося урочисте відкриття музею Блаженнішого Митрополита Володимира.

***

За матеріалами сайту Фонду Блаженнішого Митрополита Володимира

Фото Максима Сидоренка

ОЛЕКСАНДР (Драбинко), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської Митрополії
Плащаниця Богородиці з Єрусалима
Фонд памяти Блаженнейшего Митрополита Владимира
Всеукраїнський хресний хід миру «Україна під Покровом Богородиці»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
13672

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар