Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

До Дня Хрещення Русі харківські митці представили тематичну виставку у галереї «Соборній». ФОТОРЕПОРТАЖ

Версия для печатиВерсия для печати
29 липня 2014 | Мистецтво | Архів

У виставковому центрі галереї «Соборна» розпочала роботу традиційна тематична виставка картин харківських художників, присвячена святкуванню Хрещення Київської Русі.

Символічна назва «Сила духу у вірі нашій!» наштовхує на роздуми. Особливу увагу та любов майстри пензля виразили в зображеннях української природи, квітів, які прожиті рука об руку із духовним життям. Також художники представили серію робіт виконаних в техніці «офорт». Їхня особливість – це занурення через призму полотна в глибоку сутність розуміння таїнства хрещення наших предків та духовного росту особистості.

На розсуд відвідувачів були представлені роботи п’яти майстрів пензля Харківщини, серед них – Тупіцин Віктор, Старченко В’ячеслав, Задніпряна Ірина, Думбур Олена та Думбур Харитон.

У відкритті виставки взяв участь голова парафіяльної ради Кафедрального собору єпископ Бородянський Варсонофій, художник – співавтор виставки Тупіцин Віктор Федорович, художниця Рудницька Жанна Олександрівна, автор портрету Блаженнішого Митрополита Володимира.

«В акварелях майстрів, невагомих, прозорих та іскристих, що виконані з артистизмом та легкістю, відчувається і серйозне, вдумливе осмислення, і класичний досвід попередників, і освіта художника-монументаліста, і багаторічна праця педагога-постановника натури, викладача композиції», – зауважила Інна Іванівна Брич, менеджер виставкової зали галереї «Соборна».

Протягом місяця відвідувачі галереї мають унікальну можливість через призму картин побувати в різних куточках України та поринути в часи Хрещення Київської Русі.

Тупіцин Віктор Федорович

Тупіцин Віктор Федорович: У 1970 році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут, факультет «Інтер’єр та обладнання», спеціальність – художник декоративного мистецтва. У своїй творчості розвиває традиції українського ліричного пейзажу. Його вчителями були заслужені художники України: О.А. Хмельницький та А.М. Константинопольський. Художник-реставратор. Багато років присвятив відновленню давньоруського живопису в рамках Слобожанщини, член художньо-реставраційного об’єднання «Red Horse» 2008-2012 рр.

Творчі роботи знаходяться в приватних колекціях України та за кордоном. Активно бере участь у щорічних обласних та всеукраїнських виставках. Краєвиди, натюрморти, портрети, композиції, іконопис, декоративно-прикладне мистецтво – таким є жанровий діапазон художника. Тематика його творів широка вони присвячені всьому, що складає базові загальнолюдські цінності – духовність, материнство, любов до своєї землі та людей. Роботи виконані в різних художніх техніках – олією, аквареллю, графічними матеріалами, що свідчить про неабияку ерудованість та емоційну самодостатність натури.

Теми духовності художник торкається у портретах та живописних картинах, присвячених «дорозі до храму» звичайної людини, для якої «воцерковлення» пов’язане з великими святами та супутніми їм обрядами. Це освячення води, пасок, де майстер пише і замерзлі в очікуванні фігури жінок біля храмового ганку, і по-весняному прозорі струменіблагодатного повітря, в яких купаються зеленіючи гілки верби, як символ вічного оновлення життя.

Старченко В’ячеслав: Народився в 1970 році. Живе і працює в Харкові. 1987-89рр. – Навчання ХДХУ на відділенні ХВ (художнє оформлення). 1989-96рр. – Навчання в ХХПІ (нині – Харківська академія дизайну і мистецтв), спочатку на відділенні «Промдизайн», потім перевівся на «Графіку». Учасник міських, республіканських та міжнародних виставок. Працює в різних жанрах і техніках, але перевагу віддає офорту. З 2008 року є членом національної спілки художників України. З 2007 року входить в міжнародну асоціацію «Мистецтво народів світу» як віце-президента. Регулярно бере участь у виставках з 1998 року. З 1998 – 2008рр. – Участь у «Miniprint» ADOGI – (Барселона). 2001р. – Всеукраїнська різдвяна виставка (м. Харків).2002р. – Всеукраїнська різдвяна виставка (м. Київ). 2003р. – Лютий – виставка молодих українських графіків в будинку Нюренберга (м. Харків). 2004р. – Персональна виставка в харківському художньому музеї. 2005р. – Всеукраїнська виставка «Мальовнича Україна» та ін.

Старченко В’ячеслав

Думбур Харитон Федорович: У 1973 р. закінчив Луганське художнє училище (викладачі: Р. Погастюк, Т. Капканець). У 1983 р. закінчив ХХПІ (нині ХДАДМ) за фахом «Інтер’єр та обладнання». Після закінчення ХХПІ працював у Харківському художньо-рекламному комбінаті. Займався станковим та монументально-декоративним живописом, а також оформленням інтер’єрів. Харитон – постійний учасник міських, обласних, національних і міжнародних виставок.

Багато творів Харитона знаходяться в приватних колекціях в Україні та за кордоном. У 2004 р. брав участь у міжнародній виставці українського мистецтва «Розмаїття кольорів» в рамках культурної програми Олімпійських ігор в Афінах.

Думбур Харитон Федорович

На даний момент працює викладачем у дитячій художній школіі м. І. Рєпіна в Харкові. Харитон Думбур працює переважно в жанрі пейзажу і натюрморту. Його роботам властива м’якість колірних і світлових поєднань, вони наповнені повітрям і світлом. У багатьох роботах, поряд із захватом кольору,насолодою його чистотою і звучанням, художник реалізує досвід глибинного розуміння природи і буття, їх співзвучності з людським життям.

Задніпряна Ірин

Задніпряна Ірина: Навчалася в Художній школі ім. Рєпіна № 1, викладач Тупіцин В. Ф. Потім закінчила Харківське Художнє Училище за спеціальністю – художник-живописець, викладач. У 2011 році здобула кваліфікацію спеціаліста в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури м. Київ за спеціальністю – вільна графіка, майстерня А. В. Чебикіна. З 2008 року бере активну участь у республіканських виставках. В 2008 році відбулася персональна виставка в Харківському Художньому музеї.  З 2013 року бере участь у різноманітних виставках та проектах.

Ірина також працює як викладач образотворчого мистецтва з учнями різного віку, прививаючи художній смак і любов до прекрасного. Має великий досвід і практику роботи з натурою: портрети, пейзажі, натюрморти. Життєва позиція художниці – це віра в світле, оптимізм, самоствердження як особистості, пошук нових рішень для втілення своїх творчих ідей.

Детальніше за тел.: (044) 529 03 59

soborna.church.ua

Тупіцин Віктор
Старченко В’ячеслав
Задніпряна Ірина
Думбур Олена
Думбур Харитон
Хрещення Русі
галерея «Соборная» УПЦ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6084

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар