Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

80-річчя пам’яті жертв Голодомору: в Успенському соборі Лаври проходить виставка «Терновий вінець народу»

Версия для печатиВерсия для печати
19 листопада 2013 | Культура

19 листопада, напередодні дня пам’яті жертв голодоморів (23 листопада) та трагічних роковин – 80-річчя Голодомору 1932–1933 років в Україні, у виставковій залі Успенського собору, за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, відкрилася виставка «ТЕРНОВИЙ ВІНЕЦЬ НАРОДУ».

Організатори виставки: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник і музей «Православна Україна» Української Православної Церкви.

Від Української Православної Церкви участь у церемонії відкриття взяли: керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський та Броварський Антоній, голова Синодального відділу «Церква і культура», директор музею «Православна Україна» ігуменя Серафима (Шевчик).

Також у відкритті взяв участь директор Заповідника Любомир Михайлина.

Жахливі події Голодомору 1932-1933 рр. в Україні за своєю жорстокістю не знаходять прикладу в історії людства. У ці роки винищено декілька мільйонів українців, які загинули у страшних муках шляхом навмисно влаштованого голоду. Голодомор 1932-1933 рр. – «неопалима купина» українського народу – кущ, який ніколи не перестає горіти, рана, що ніколи не загоюється.

Читайте також: Звернення Предстоятеля до сумної дати 80-річчя Голодомору: Блаженніший Владика закликав українців помолитися за упокій душ братів і сестер та упорядкувати могили померлих

Серед низки меморіальних заходів, які супроводжують ці трагічні роковини, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник і музей «Православна Україна» Української Православної Церкви презентують виставку, яка розповідає про страждання українського народу в роки тоталітарного режиму.

В експозиції представлені унікальні матеріали: фотографії, архівні матеріали, що свідчать про страшні репресії проти українського селянства, інтелігенції, священнослужителів та містять публікації тих років, сучасні дослідження про Голодомор, а також особисті справи представників репресованого духовенства Києво-Печерської Лаври, унікальні фотографії вітчизняних новомучеників: київського митрополита Костянтина (Дякова), одеського митрополита Анатолія (Грисюка), харківського архієпископа Олександра (Петровського), полтавського архієпископа Феофана (Бистрова), Онуфрія (Гагалюка), священносповідника Олексія Глаголева та ін.

Окремий розділ виставки присвячений репресованим музейникам: Федору Шміту, Федору Ернсту, Миколі Макаренку, Данилу Щербаківському, Павлу Потоцькому, Миколі Касперовичу, Михайлу Рудинському.

АНТОНІЙ (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, Керуючий справами УПЦ
Любомир Михайлина
ігуменя Серафима (Шевчик)
80-річчя пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.
Голодомор

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4869

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар