Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Дискусія про оновлення українських церков: о. Андрій Дудченко та о. Георгій Коваленко vs науковці, церковні ієрархи та політики

Версия для печатиВерсия для печати
30 листопада 2017 | Події | Архів

У п’ятницю, 1 грудня 2017 року, у Київському центрі УКУ (вул. Івана Мазепи, 10-А, м. Арсенальна) відбудеться семінар-дискусія «Реформація та ідеї оновлення церковного й суспільного життя в Україні: минуле та сучасність».

Захід проводиться з нагоди  вшанування 500-ліття Реформації, який відзначається цього року.

Організатори: Інститут історії Церкви, Інститут екуменічних студій, Київський центр Українського Католицького Університету.

***

«2017 рік у світі та в Україні позначений вшануванням 500-ліття Реформації. Християнський світ, реагуючи на тогочасні виклики та кризові явища, усвідомив нагальну потребу церковних реформ. Це зумовило зародження, інституційне оформлення та географічне поширення багатьох протестантських течій з одного боку, а з іншого – водночас реформаторські змагання охопили й Римо-Католицьку Церкву, — повідомляють організатори. — Східна Європа також прагне до оновлення церковного життя. Реформація суттєво спричинилася до сучасного розмаїття християнського світу та започаткування екуменічного діалогу. Ідейна парадигма Реформації — готовність і спроможність Церков до постійного оновлення власного церковного та ширшого громадянського життя —залишається напрочуд актуальною сьогодні».

Під час семінару-дискусії із доповідями та в обговореннях виступлять провідні дослідники та аналітики з Нідерландів, Німеччини, Франції, Швейцарії, України, що належать до різних християнських деномінацій та наукових осередків, а також представники церковної ієрархії, державних структур, відомі політичні й громадські діячі.

***

Участь у роботі семінару візьмуть представники Відкритого православного університету святої Софії-Премудрості — прот. Георгій Коваленко (ректор ВПУ) та прот. Андрій Дудченко (лектор ВПУ).

Вони виступатимуть дискутантами у секціях семінару, присвячених церковним реформам і оновленню суспільства та історичним особливостям розвитку реформаційних рухів у Європі та їхньому впливу на українські землі.

Час проведення: 14.00-19.00.

Робочі мови: українська та англійська.

За матеріалами сайту РІСУ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Зустріч відкритого православ’я з відкритим протестантизмом: як ми відзначили 500-річчя Реформації

«Реформація: pro & contra»: фоторепортаж з публічної дискусії у ВПУ

Премудрість-online: Відкритий протестантизм від Михайла Черенкова

Протоиерей Георгий Коваленко
Протоієрей Андрій Дудченко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Реформація-500

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1482

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар