Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Депутати пояснили, чому ліквідували Нацкомісію з питань захисту суспільної моралі. ВРЦіРО не погоджується

Версия для печатиВерсия для печати
10 лютого 2015 | Події

Як повідомляв портал «Православіє в Україні», сьогодні Верховна Рада України ухвалила рішення про ліквідацію Національної комісії з питань захисту суспільної моралі.

У відкритому листі до Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій на ім’я головуючого у ВРЦіРО народний депутат О.Червакова пояснила причини таких змін до законодавства України.

Ольга Червакова зазначила, що Законом України «Про друковані засоби масової інформації (пресу)» в Україні забороняється створення та фінансування державних органів, установ, організацій або посад для цензури масової інформації.

У той самий час ліквідація Нацкомісії не означає ліквідації державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері захисту суспільної моралі. Прописано 9 державних органів, які здійснюватимуть такий контроль і повноваження яких зараз фактично дублює Національна експертна комісія України (НЕК).

«Питанням суспільної моралі та державного контролю за інформаційним простором займатиметься новостворене Міністерство інформації України, а також ВЖЕ займається Комісія з журналістської етики, - ідеться у відкритому листі.

Пропонується ліквідувати Комісію лише як ДЕРЖАВНУ установу з бюджетним фінансуванням. І їй пропонується створюватися як громадській організації, в рамках якої можуть реалізовуватися всі рекомендації, громадські експертизи тощо.

Всі громадяни, які турбуються, щоб їхні діти не були розбещені порнографією, можуть приєднуватися до цієї ініціативи і здійснювати контроль, моніторинг — тобто, все, що робить будь-яка громадська організація, на громадських засадах», ― зазначила народний депутат.

***

Як стало відомо, на своєму засіданні у вівторок, 10 лютого, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій не погодилася з рішенням про ліквідацію Нацкомісії.

«Всеукраїнська рада церков обурена відсутністю діалогу з ‪#‎Рада8‬ щодо питання НЕК. Глави Церков проситимуть Порошенко не підписувати Закон», — написав на своїй сторінці у фейсбук виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

За його словами, Рада церков ініціює широкий круглий стіл для обговорення цієї проблематики.

«Можна змінювати підходи, уточнювати компетенцію та правові механізми, але це має бути публічно та в широкому діалозі. Бо зараз так виглядає, що ЗМІ хочуть абсолютної свободи без жодних правил в інформаційній діяльності», — зазначив М.Васін.

Ольга Червакова
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій
ВРЦіРО
Ліквідація Нацкомісії з питань захисту суспільної моралі
Національна комісія з питань захисту суспільної моралі

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1775

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар