Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У Луцьку відзначили День тверезості

Версия для печатиВерсия для печати
14 вересня 2015 | Діти, молодь

«Краще тверезе життя, щоб Україна щаслива була» – таким було гасло свята «День Тверезості», яке відбулось 13 вересня у Луцьку.

Традиційне щорічне дійство, яке в обласному центрі відбувається вже втретє, має на меті підтримку соціальної кампанії «Краще тверезе життя», популяризацію тверезого способу життя, а також і відповідного напрямку патріотичного виховання молоді.

Організатором свята, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, виступило Волинське православне братство тверезості ім. святого праведного Іоанна Кронштадського. «День Тверезості» відбувається у Луцьку з 2012 року кожної першої неділі після свята Усікновення глави святого Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна 11 вересня.

Розпочалось дійство «Маршем Тверезості», який пройшов від Театрального майдану до центрального корпусу СНУ ім. Лесі Українки.  Ходу, у якій взяли участь організатори та партнери заходу, представники студентської молоді, спортсмени, а також всі прихильники тверезого способу життя, супроводжував духовий оркестр та раритетний автомобіль Б’юік Роуд Мастер 1939 року випуску. Участь у «Марші Тверезості» взяли, зокрема, студенти ВДС та учасники православних молодіжок Волинської єпархії.

Учасники маршу, серед яких були також і діти, тримали у руках гасла «Батьки – приклад для дітей. Живіть тверезо!», «Подаруйте нам тверезу Україну!», а над раритетною автівкою майорів транспорант «Тверезість. Молитва. Патріотизм».

Цікавою була театралізована композиція, яку під час ходи представили студенти ЛНТУ, які долучились до маршу. Вони тримали у руках символічного приборканого «Зелений змія під контролем». За словами голови Волинського православного братства тверезості ім. святого праведного Іоанна Кронштадського протоієрея Стефана Яреми, це символізує заклик до влади і громадськості спрямувати зусилля на суворе дотримання законодавчих норм щодо заборони продажу алкоголю дітям та у недозволений час, пропаганди тверезого способу життя, створення негативного іміджу вживання алкоголю у суспільстві.

Завершився марш на прибудинковій території будинків № 10,та № 12, що на проспекті Волі. Тут, на спеціально облаштованому спортивному майданчику відбулась спортивно-розважальна програма, ведучим якої виступив Андрій Зубенко. Вона включала показовий виступ від команди «Street workout Lutsk». Юнаки продемонстрували неабияке вміння виконувати різноманітні акробатичні вправи на турніках.

Позмагатись у вмінні робити на турніках силові вправи мали також нагоду усі бажаючі. Серед них, до слова, були присутні студенти Волинської духовної семінарії. Спортсмени з команди «Street workout Lutsk» та учасники змагань отримали солодкі призи.

«Без впровадження у нашому суспільстві тверезого способу життя, його популяризації неможливо навіть вести мову про якесь духовне відродження. У нас в країні є багато проблем. І одна із них – алкоголь. Вирішивши її, можна тверезо вирішити й інші проблеми сьогодення. Деяким правителям минулого, до слова, приписують слова, що «п’яним народом» легше керувати, точніше маніпулювати. А там де пияцтво – там і аморальність, і злочинність, і руйнування сімей, інші негативи. А твереза людина здатна думати, здатна захистити себе, родину, свою країну врешті-решт. Тому ми і проводимо такі заходи, спрямовані в першу чергу на молодь», – сказав у коментарі прес-службі Волинської єпархії голова Волинського православного братства протоієрей Стефан Ярема.

«Тверезість – це неодмінна складова правильного духовного життя православного християнина. А пияцтво шкодить і душі і тілу. Тому я – за тверезість. Сьогоднішній захід мені дуже сподобався, і я із задоволенням взяв участь у цих імпровізованих спортивних змаганнях, оскільки люблю здоровий спосіб життя», – поділився враженнями студент І курсу ВДС Андрій Хомич.

За матеріалами сайту Волинської єпархії

Волинська єпархія
протоієрей Степан Ярема
Волинське православне братство тверезості
православна молодь
Церква і молодь

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5124

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар