Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

День молоді в Луцьку святкували три єпархії: Волинська, Рівненська, Тернопільська

Версия для печатиВерсия для печати
19 лютого 2015 | Репортаж

Всесвітній день православної молоді відзначається з 1992 року. Встановлене це свято рішенням 14-ї асамблеї Всесвітнього православного молодіжного руху з благословення предстоятелів усіх Помісних Православних Церков

І вже п’ятий рік поспіль, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, у Волинській єпархії, а саме в Луцьку, відбуваються святкові заходи, приурочені до цієї дати.

Цьогорічний День православної молоді в Луцьку особливий – в гості прибув голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона (Черепанов).

Власне заходи до відзначення Дня православної молоді відбулись 17 лютого, і розпочались вони зі спільної молитви у храмі.

«Молодіжна» Літургія

Божественну літургію у Свято-Покровському кафедральному храмі, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, звершив єпископ Іона. Владиці співслужили голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, голова молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонах Ілля (Вишневський), а також духівники православних молодіжок — Рівненської єпархії «Рівненська православна молодь» протоієрей Василь Романюк; молодіжки «К.Р.О.К.» з міста Ківерці протоієрей Андрій Яковлюк; молодіжки православного місіонерського клубу «Іоаннівська сім’я» міста Луцька священик Роман Якубович; молодіжки «Крила віри» села Карпилівка Ківерцівського благочиння священик Олександр Шинкарук, а також протодиякон Ростислав Петров та диякон Іван Бортнік.

За Літургією владика Іона рукоположив у диякона студента ІІІ курсу ВДС Віктора Мартинюка, який активно трудиться у молодіжному відділі Волинської єпархії та є викладачем недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі.

Окрасою архієрейської Літургії був спів хору студентів ВДС під керівництвом протоієрея Петра Муляра, молодіжного хору «Уміленіє» під керівництвом Юлії Маслєннікової, молодіжного хору «Покров», молодіжного хору луцького Свято-Хрестовоздвиженського храму, учасники якого входять до православної молодіжки «Іоаннівська сім’я» та хору православної молодіжки «Крила віри» села Карпилівка Ківерцівського благочиння.

Звертаючись до молодих людей, яких за Божественною літургією молилось чимало, зі словом проповіді голова Синодального відділу у справах молоді єпископ Обухівський Іона наголосив на важливості особистої зустрічі з Богом кожної людини. «День православної молоді ми відзначаємо на свято Стрітення Господнього, а цього року так сталось що це свято припало на неділю про Страшний суд, коли Церква нагадує нам ще про одну зустріч із Богом, яку переживе кожна людина, усі ми. Із Євангелія ми знаємо, що праворуч Господь поставить тих, хто побачив Його у ближньому, робив ближньому добро. Отож дорогі брати і сестри, дорогі молоді люди, навчімось бачити Христа у ближньому, допомагати йому так як би ми помогли нашому Господу, відповідно ставитись до ближніх. Також щиро вітаю вас із вашим святом», – сказав владика.

За богослужінням молились не тільки учасники православних молодіжок Волинської єпархії, – радість свята Дня православної молоді із своїми однолітками також розділили учасники православних молодіжок Рівненської єпархії «Рівненська православна молодь» (м. Рівне) та Тернопільської єпархії «Тернопілська молодь» (м. Тернопіль).

Варто зауважити, що робота з молоддю, участь молодих людей у церковному житті Волинської єпархії є доволі активною і плідною. У єпархії діє більше десятка православних молодіжок, які займаються волонтерською та місіонерською діяльністю, і їх кількість зростає.

Конкурс «Православний ерудит»: у 5 раундах змагалися 12 команд

Знання істин православної віри, Святого Письма, заповідей Закону Божого, без якого неможливе їх виконання, обізнаність у церковному богослужінні є важливими чинниками правильного духовного життя.  Це доволі актуально у наш інформаційний вік, особливо для молоді.

Отож в рамках Дня православної молоді учасники православних молодіжок Волинської єпархії та їх гості – православні молоді люди з міст Рівного та Тернополя мали можливість продемонструвати ці свої знання, взявши участь в інтелектуальному конкурсі «Православний ерудит».

А визначали найстаранніших у вивченні духовних істин і Слова Божого, звісно, не для гордості і похвали, а для Слави Божої та прикладу усім, хто обрав шлях у життя Вічне.

На початку конкурсу до його учасників звернулись члени журі – єпископ Обухівський Іона (Черепанов), протоієрей Валентин Марчук, секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук та ректор ВДС протоієрей Рустик Капауз. Вони побажали молоді Божої помочі та успіхів на шляху духовного життя, здобуття необхідних для цього знань. До журі також увійшла ще одна учасниця святкувань – головний редактор інтернет-порталу «Православіє в Україні» Юлія Комінко.

Участь у конкурсі взяли православні молодіжки Волинської єпархії – юнацький клуб «Лови момент», молодіжка Православного місіонерського клубу «Іоаннівська сім’я», православний волонтерський клуб «Омофор», православне молодіжне товариство ім. святого преподобного Ніколи Святоші князя Луцького, та молодіжний хор «Покров» з міста Луцька, православна молодіжка міста Ківерці «К.Р.О.К.», православна молодіжка села Карпилівка Ківерцівського благочиння «Крила віри», православна молодіжка селища Колки «Дорога до дому», та православна молодіжка «Ніка» з міста Рожище. Також взяли участь і запрошені православні молодіжки з міст Рівного та Тернополя – «Рівненська православна молодь» та «Тернопільська молодь».

Конкурс проходив у п’ять етапів. Спочатку учасники позмагались у знанні заповідей Закону Божого. Свою обізнаність із Святим Письмом Старого Заповіту, а саме із книгою Буття, вони могли продемонструвати розгадавши тематичний кросворд. Третій етап був присвячений Новому Заповіту: молоді люди повинні були дати письмові відповіді на 17 запитань стосовно земного життя та вчення Господа нашого Іісуса Христа.

Продемонстрували молоді православні ерудити і своє знання життя волинських святих – преподобних Іова і Амфілохія Почаївських, преподобного Ніколи Святоші князя Луцького, а також святої праведної Іуліанії княжни Ольшанської. Ведучі задавали запитання із короткими фактами з життя цих святих подвижників, а учасники повинні були підняти табличку з іменем відповідного святого.

Доволі цікавим був і останній етап конкурсу, присвячений Божественній Літургії. Учасникам були продемонстровані фото різних моментів цього найважливішого богослужіння Православної Церкви, священних предметів та облачення, а вони у свою чергу мали дати відповіді на запитання щодо послідування Літургії, її священнодійств та їх символічного значення.

Конкурс був доволі цікавим, а його учасники продемонстрували доволі гарні знання. Рівень деяких запитань був такий, що «перевірити себе» мали нагоду і глядачі – священнослужителі та студенти ВДС.

У перервах між етапами конкурсу лунали духовні піснеспіви у виконанні православного студентського молодіжного хору «Неувядаємий цвіт», духовні пісні лунали і з уст матушки Зінаїди Мартинюк та Катерини Маматової.

Ведучі конкурсу – студент ІІІ курсу ВДС диякон Віктор Мартинюк та студент ІV курсу ВДС Павло Мельник також зробили усе, щоб інтелектуальне дійство було веселим і повчальним.

Отож згідно результатів конкурсу ІІІ місце за загальною кількістю балів поділили між собою православне молодіжне товариство ім. Ніколи Святоші, князя Луцького, та молодіжний хор «Покров» міста Луцька. ІІ місце посіли також лучани – православний волонтерський рух «Омофор».

А переможцем інтелектуального конкурсу «Православний ерудит» стала, згідно рішення журі, православна молодіжка з міста Ківерці «К.Р.О.К».

Переможці отримали своєрідні призи від голови Синодального відділу у справах молоді, вікарія Київської Митрополії єпископа Обухівського Іони.

«Під час цих 20 хвилин, коли я читала письмові відповіді на запитання, а також слухаючи відповіді на запитання учасників конкурсу, я пройшла, визнаю щиро, своєрідну «катехізацію». Рівень знань молодих людей дійсно високий», – визнала учасник журі конкурсу головний редактор інтернет-порталу «Православіє в Україні» Юлія Комінко.

Спілкування з єпископом: 25 записок із запитаннями на 1 годину часу

Чи не найцікавішим моментом святкування стала неформальна «прес-конференція» владики Іони (Черепанова), під час якої він відповідав на запитання з залу.

Кількість та різноманітність запитань свідчила про те, наскільки серйозно православні хлопці та дівчата ставляться до духовного життя, прагнуть вести його правильно.

«Як не відволікатись думками під час молитви і церковного богослужіння?», «Що робити, коли рідні та близькі – невіруючі, або належать до неправославних конфесій чи перебувають у розколі?»,  «Як навчитись прощати?», «Як вести себе із невіруючими однолітками, особливо коли вони не розуміють тебе?» – такі доволі серйозні запитання задавали владиці молоді люди. Звісно, не обійшлось і без такої актуальної для молоді теми як справжнє кохання і сімейне щастя, правильний вибір супутника життя.

Владика Іона дав докладні відповіді на питання, часто наводив приклади з творів святих Отців та подвижників Православної Церкви. До слова, питали владику і стосовно таких сфер життя як література, музика та навіть політика.

По завершення зустрічі архіпастир подякував православній молоді Волинської єпархії за увагу та закликав на юнаків та дівчат Боже благословення.

На прощання — традиційні три волинські слова

«Дорогий владика, дозвольте переказати вам щиру вдячність від нашого архіпастиря митрополита  Волинського і Луцького Ніфонта, від нас усіх, за те що ви прибули до нашої Волинської єпархії і взяли участь у святкуванні Дня православної молоді. Щиро дякуємо вам за це і чекаємо ще і ще на ваші візити до нашої єпархії», – сказав, звертаючись до єпископа Іони, голова Інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук. Він також подякував  голові Молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонаху Іллі (Вишневському) за організацію програми цьогорічного відзначення Дня православної молоді у Волинській єпархії.

З словами вітань до владики Іони, присутніх священнослужителів та молодих людей звернувся і благочинний Голобської округи Володимир-Волинської єпархії ієромонах Ніфонт (Омельчук), який свого часу очолював Молодіжний відділ Волинської єпархії.

Голова Синодального відділу у справах молоді і вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона (Черепанов) та головний редактор інтернет-порталу «Православіє в Україні» Юлія Комінко також отримали Грамоти від Молодіжного відділу Волинської єпархії за участь у відзначення Дня православної молоді.

А насамкінець владика Іона уділив учасникам святкувань своє архіпастирське благословення, а усі присутні від щирого серця сказали владиці традиційні волинські «три слова»: «Спаси вас Господи!».

Грамоти за участь у святкуваннях тримали і православні молодіжки Волинської єпархії: молодіжне товариство ім. святого преподобного Ніколи Святоші князя Луцького, юнацький клуб «Лови момент», молодіжні хори «Уміленіє»  і «Покров», молодіжка православного місіонерського клубу «Іоаннівська сім’я», православний волонтерський рух «Омофор» з Луцька, молодіжки міст Ківерці та Рожища «К.Р.О.К.» та «Ніка», молодіжка селища Колки «Дорога додому», молодіжка села Карпилівка Ківерцівського благочиння «Крила віри», молодіжка села Рудники, а також гості – православні молодіжки Рівненської та Тернопільської єпархій  з міст Рівного та Тернополя відповідно.

«Молодь повинна відчути, що ви її любите» — поради майбутнім священикам від молодіжного єпископа

Наприкінці дня єпископ Іона (Черепанов) мав спілкування зі студентами Волинської духовної семінарії.

Юнаки ставили владиці актуальні питання, зокрема якими мають бути перші кроки молодого священика на парафії, як створити на приході православну молодіжку.

Стосовно теми молодіжного служіння владика Іона зауважив, що молоді люди є більш вразливими, ніж парафіяни більш старшого віку, отож священик повинен бути уважним і чуйним до них. «Молодь повинна відчути що ви її любите, готові допомогти. А щодо молодіжки – то почніть із тих молодих людей, які вже є у храмі – з хлопців-паламарів, хористів, просто тих, хто постійно відвідує богослужіння. Запропонуйте проводити зустрічі, а вони потім можуть привести і своїх однолітків», – такі практичні поради дав владика семінаристам.

Цікавили студентів і різноманітні аспекти особистого духовного життя православного християнина, було навіть запитання про вирішення дилеми між подружнім життям і подвигом чернецтва.

Владика Іона також розповів про історію свого воцерковлення, яке відбулось у його студентські роки. Владика також розповів і про виникнення та розвиток православної молодіжки при Іонинському Свято-Троїцькому монастирі у Києві, намісником якого він є.

«Я щиро бажаю вам, браття, що усіх вас Господь сподобив священства, і бажаю вам Божого благословення у служінні на ниві Христовій. І запам’ятайте ще одне, а ці слова свого духівника колись переказав один старець – «до служіння Літургії не можна «звикати», отож кожна Божественна Літургія, яку Господь сподобить вас служити повинна бути подією у вашому житті»,  – зазначив владика.

За матеріалами сайту Волинської єпархії

ІОНА (Черепанов), єпископ Обухівський, вікарій Київської Митрополії
Волинська єпархія
Синодальний відділ у справах молоді
Юлия Коминко
протоієрей Валентин Марчук
протоієрей Миколай Бондарук
протоієрей Рустик Капауз
ієромонах Ніфонт (Омельчук)
День православної молоді

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3404

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар