Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

В суботу, 21 березня, звершується великопісне поминання усіх наших спочилих близьких

Версия для печатиВерсия для печати
20 березня 2015 | Церковне свято

Якщо в серці пломеніє любов до тих, хто вже залишив земне життя, вона спонукає нас на те, щоб чимось їм допомогти. І таку можливість надає Церква – адже кожної Літургії у вівтарях православних храмів підноситься молитва за живих та за спочилих і звершується найбільше таїнство людства – Євхаристія.

У житті преподобного Олексія Голосіївського, пам’ять якого звершується 24 березня, був такий випадок. Олексій дуже шанував святителя Феодосія Чернігівського, і одного дня святитель явився Олексію в тонкому сні та попросив поминати на Літургії під час проскомідії його батьків – ієрея Микиту та Марію. Здивований Олексій промовив: «Святителю Божий, як я, грішний, дерзну молитися за них, коли сам ти перебуваєш у такій славі у Господа?» На що святитель Феодосій відповів: «Поминай їх при принесенні Безкровної Жертви – бо це – вище за мої молитви…».

Слід зауважити: на той час імена батьків святителя Феодосія вважалися забутими, проте згодом в архівах Видубицького монастиря було знайдено записку, власноруч написану святителем, в якій були саме ці імена, що стало красномовним підтвердженням одкровення.

***

У Бога немає мертвих – у Нього всі живі. В цьому запевняє нас Господь Іісус Христос словами Євангелія. Тому так само, як ми турбувались за живих, ми продовжуємо турбуватися і про спочилих.

Як краще це зробити? Від щирого серця згадати та помолитися за них – можливо, своїми словами, можливо – спеціальними молитвами з поминального чину.

Важливо в пам’ять про них зробити добрі справи: допомогти нужденному, відвідати хворого, підтримати того, хто в смутку чи відчаї; подати адресну милостиню з проханням про молитву за покійного – до речі, прообразом такої милостині є Панахида.

Але головне – це звершити в їхню пам’ять Літургію. І дуже бажано не лише написати їхні імена на папері, а й власними силами долучитись до соборної молитви, попостивши, посповідавшись та причастившись Христових Таїн.

Читайте і слухайте також:

20 вичерпних відповідей про ПОМИНАННЯ СПОЧИЛИХ

Православний календар. Поминання спочилих. Явлення свт.Феодосія Чернігівського уві сні прп.Олексію Голосіївському

поминание усопших
поминання померлих

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1383

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар