Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Чудотворець «вселенського масштабу» — Спиридон Триміфунтський. ТОП-10 публікацій про святителя на нашому порталі

Версия для печатиВерсия для печати

25 грудня — день пам’яті святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського.

Святитель Спиридон шанується нарівні з іншим великим святителем – Миколаєм, єпископом Мір Лікійських, чудотворцем.

Це подвижник IV століття, він брав участь у Першому Вселенському соборі. Силою своєї віри переконував високоосвічених філософів-аріан. Вразив усіх дивом, підтверджуючи правдивість догмату про Трійцю: стиснув у руці цеглину, і тієї ж миті з неї вийшли вогонь та вода, а в його руці залишилась глина. «Так і в Трійці – промовив тоді святитель – Три Лиця, але Єдине Божество».

Творив і інші численні дива за життя та й донині допомагає усім, хто з вірою попросить. Хто не чув про «зношенні капці Спиридона», що їх міняють щороку, бо святитель увесь час в дорозі - поспішає на допомогу тим, хто покличе?

У 2009 році нетлінну правицю святителя привозили з грецького острова Керкіра до України, тож сотні тисяч українців мали змогу особисто переконатися у чудодійній допомозі цього великого святителя "у шапочці пастуха". Ось, як це було: Святитель Спиридон - в Україні!

Пропонуємо ТОП – 10 найкращих публікацій на «Православіє в Україні» про святителя Спиридона Триміфунтського

1. Митрополит Нектарий: «Святитель Спиридон Тримифунтский ― наш любимый святой»

"Зранку прибігають школярі з ранцями за плечима. Наробивши галасу, як і всі діти, - поклонилися, перехрестилися, приклалися до мощей святого, й побігли до школи", - так дивуються очевидці-паломники звичній картині у грецькому містечку. Про улюбленого святого і покровителя острова Керкіра розповідає митрополит Керкірський, Пакських і Діапонтійських островів Нектарій.

Святителю Спиридону моляться в матеріальних нуждах, і сам митрополит Нектарій жартує, що керкірці є дуже лінивими, адже сподіваються на допомогу святителя Спиридона, тому самі нічого робити не хочуть.

Митрополит Нектарий: «Святитель Спиридон Тримифунтский ― наш любимый святой»

2. «У нас есть такое сокровище!..»

Свідоцтв про допомогу святителя Спиридона Триміфунтського всім, хто молитовно звертається до нього, безліч. Українським журналістам, котрі декілька років тому побували на острові Керкіра, остров'яни розповіли про такі чудеса.

«У нас есть такое сокровище!..»

3. Режиссер Елена Каретник: «Побывав на Керкире, могу смело сказать, что святой Спиридон действительно помогает!»

У 2009 році православні журналісти працювали над створенням телевізійного фільму про святителя Спиридона Триміфунтського, а, повернувшись з поїздки, розповіли про враження.

Режиссер Елена Каретник: «Побывав на Керкире, могу смело сказать, что святой Спиридон действительно помогает!»

4. Фільм про Середземноморського Чудотворця

Телефільм режисера Олени Каретнік про святителя Спиридона Триміфунтского: «Покровитель Середземномор’я»

5. Храм святителя Спиридона Триміфунтського на о. Керкіра

Фоторепортаж із храму, де зберігаються мощі святого Спиридона Триміфунтского, чудотворця: Храм святителя Спиридона Триміфунтського на о. Керкіра

6. Шляхами святителя Спиридона Триміфунтського: весна на Керкірі

Фоторепортаж: Шляхами святителя Спиридона Триміфунтського: весна на Керкірі

7. «Если вы разделяете мою искреннюю любовь к святителю Спиридону…»

"Рассказывая о Корфу, начать нужно с того, кто же у них там главный. А главный, конечно, это святой Спиридон Тримифунтский!  

Он рулит там всей повседневной жизнью. От этого, наверное, местные греки такие спокойные и дружелюбные: собственно, о чем им беспокоиться, если Спиридон о всем заботится сам. Когда я спросила у сопровождающей, «сколько нужно давать за записки», чтобы не попасть в неловкое положение, она ответила, что записки не отдают отцам, а складывают в специальную корзиночку, а денежку опускают в ящик. На вопрос, сколько же все-таки опускают, был ответ: «Много». 

Подтверждаю: действительно МНОГО, не буду говорить, что все, но видела. Только за свечи спокойно опускают по десятке, а за записки ОЧЕНЬ МНОГО. Некоторые. 

Интересна реакция на это москвича: «Значит, работает. Не работало бы, - не клали»". 

Ці нотатки паломника залишила в своєму Живому журналі дівчина Ольга. Опублікувати їх вона охоче дозволила із словами: «Радісно, що ви відчуваєте і поділяєте мою щиру любов до святителя Спиридона».

«Если вы разделяете мою искреннюю любовь к святителю Спиридону…»

8. Тамара Рябкова: «Сегодня просили святого Спиридона заступиться за нас перед Господом…»

Репортаж из Киево-Печерской Лавры в те дни, когда там находились мощи святителя Спиридона Тримифунтского. Апрель 2009-го...

...Цветет и благоухает бело-зеленым великолепием святая Киево-Печерская Лавра. Ныне она особенно светла и торжественна: братия и святые преподобные отцы-чудотворцы Печерские приняли долгожданного дорогого гостя из греческого острова Керкира - святителя Спиридона Тримифунтского. Из всех уголков Украины и близкого зарубежья спешат к нему за молитвенной помощью стар и млад, богатый и бедный, одинокие и целыми семьями, с крепкой верой и надеющийся на «авось».

С 6 утра до 11 вечера нескончаемым потоком льется человеческая река к святыне. Не останавливают паломников ни припекающее уже солнце, ни многолюдье, ни более чем трехчасовое стояние в длинной очереди - от Крестовоздвиженского храма почти до самого Креста на входе в Нижнюю Лавру.

«Сегодня просили святого Спиридона заступиться за нас перед Господом…» - мощи Тримифунтского святителя в Киево-Печерской Лавре

9. Ольга Продан: "Искусство уметь просить"

Размышления в длинной очереди к мощам святителя Спиридона Тримифунтского. Киев, май 2009-го.

Искусство уметь просить

10. Єдиний у Києві храм в ім’я святителя Спиридона та парафія, відома справами милосердя

Спиридоновский храм в Киеве — один. Но зато какой

Единственный в Киеве приход во имя Святителя Спиридона - в парке Юность на Борщаговке - можно назвать "семейным". Почему? - узнайте из видеоблога «Православие в Украине».

***

Сергей Рыжков. Спонтанный мини-репортаж из храма св.Спиридона Тримифунтского в Киеве

В этом храме и слышат, и видят, и помощь оказывают — так же, как, по преданию, оказывал ее святитель Спиридон Тримифунтский. И хотя сам храм небольшой и не имеет богатого убранства, работу на приходе делают большую...

 

Успенська Києво–Печерська Лавра
Елена Каретник
свт. Спиридон Тримифунтский
остров Керкира

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
17236

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар