Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Чому ми постуємо в середу і п’ятницю — традиція від Отченаш.укр

Версия для печатиВерсия для печати

Продовжуємо розповідати про православні традиції #ЯКОТЧЕНАШ — як це робить одноіменна рубрика на порталі ОТЧЕНАШ.укр.

***

Середа і п’ятниця традиційно є пісними днями упродовж всього року, окрім пасхальної, троїцької та різдвяної загальниць, а також першого підготовчого тижня до Великого посту і Масляної.

Традиція постувати в середу пов’язана зі згадкою про зраду Іудою Христа.

Причинами Іудиної зради стали зневіра, срібролюбство, бажання земної влади. Навіть розкаявшись у скоєному, Іуда у розпачі закінчив життя самогубством.

Зрада Іуди

Середа великої зради (блог прот. Георгія Коваленка на ТСН)

Постуючи в середу, ми демонструємо свою віру, вірність і довіру Христові; ми нагадуємо собі, що не все вимірюється грошима і користю; а також розуміємо, що є вихід з будь-якої ситуації, коли ми покладаємося не лише на себе, але й на Боже милосердя і допомогу.

***

Традиція постувати в п’ятницю пов’язана зі згадкою про Страсті Христові. Страсті (страждання) Христові – це зрада, арешт, лжесвідчення, несправедливий суд, зречення, наруга, катування, хресна дорога і розп’яття.

Це найбільша трагедія в історії – люди розіп’яли Бога. Але це й найбільша радість в історії – Син Божий приніс Себе в жертву за гріхи людства заради спасіння кожного з нас. Хрест із символу ганебної смерті перетворився на символ Христової Жертви та Воскресіння.

Великая пятница

П’ятниця Великої Жертви (блог прот. Георгія Коваленка на ТСН)

Постуючи в п’ятницю, ми згадуємо і вшановуємо спасительні страждання Іісуса Христа; ми нагадуємо собі необхідність жертовного служіння  ближньому, а також про те, що бути християнином – це гідно по-християнськи нести свій життєвий хрест, бо дорога через нашу маленьку життєву «голгофу» веде до дверей Раю, які для нас своїм Хрестом, як ключем, відкрив Христос і приготував для нас вічні оселі, «в яких немає хвороб, скорбот і зітхань, а є життя безкінечне».

#Отченаш.укр
Традиція #ЯКОТЧЕНАШ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2451

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар