Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Чи можна купити перепустку до раю?» — нова серія «Таємного коду віри» вже на YouTube

Версия для печатиВерсия для печати
10 червня 2017 | Події

Новий випуск документального проекту «Таємний код віри» присвячено пожертві.

Ведучий — протоієрей Георгій Коваленко — зустрічається з істориками, психологами та волонтерами, щоб дізнатись, що підштовхує людину до благодійності.

«У церкві мене, як священика, часто питали, скільки і на що потрібно жертвувати? Маючи на увазі, що ця пожертва має зарахуватись десь на небесах. Саме тому я вирішив розібратися у цьому делікатному питанні», — каже ведучий.

Отець Георгій відвідує Києво-Печерську Лавру, де багато чого пов’язано з іменем найбільшого мецената православної церкви — гетьмана Івана Мазепи.

Історик Ольга Ковалевська розповідає, чому великий гетьман, який за все своє життя витратив на благодійність понад мільярд гривень, був відлучений від церкви.

Ведучий також відвідує місце, звідки бере початок історія пожертви правителів Київської Русі. Володимир Великий, який звів Десятинну церкву, першим віддав на храм десяту частину своїх прибутків, таким чином продовживши візантійську практику жертвувати десятину на церкву.

А у центральному державному історичному архіві України Георгій Коваленко знайде унікальні документи про витрати Києво-Печерської Лаври у XVIII столітті та дізнається, на що, окрім церковних потреб, йшли пожертви парафіян.

***

Чи можна купити перепустку до раю, чому милосердя не врятувало гетьмана Мазепу від анафеми, на що у храмах витрачали пожертву та чим раніше заробляли монастирі? Дивіться у п’ятій серії першого сезону проекту «Таємний код віри» на YouTube-каналі «1+1».

За матеріалами сайту 1+1

 

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Таємний код віри
1+1

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4226

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар