Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

На батьківщині прп. Смарагди Ніжинської освячено новозбудований храм (+фоторепортаж)

Версия для печатиВерсия для печати

10 травня єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней освятив храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці села Марківці (Бобровицький район Чернігівської області) та звершив Божественну літургію.

Владика подарував Успенському храму ікону з часткою мощей преподобної Смарагди Ніжинської, яка й народилась у цьому селі.

Єпископ Іриней зазначив, що промислом Божим освячення храму було перенесено на півроку, саме на час після прославлення преподобної Смарагди Ніжинської, яка народилася в Марківцях і в в Успенській церкві прийняла Хрещення.

Також владика підкреслив, що преподобна Смарагда жила в більш тяжкі часи, ніж ми. Вона пережила дві світові війни, два арешти, однак залишилася відданою Христу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НОВУ СВЯТУ прославлено в Ніжині — ігуменю Смарагду (Онищенко)

Перша Успенська церква була побудована в 1775 році. Проте була спалена німцями за часів Великої Вітчизняної війни. Зараз на місці зруйнованого храму встановлено Обеліск Слави воїнам-односельчанам. Новий храм зведено поруч із цим місцем.

Але спершу багато років богослужіння відбувалися у пристосованій під храм хатині на околиці села. Будівництво ж нового храму тривалий час не могло розпочатися за нестачею коштів. За недовгий час змінилося близько 5 настоятелів. Будівництво зрушило з місця з призначенням настоятелем протоієрея Богдана Кушнірчука.

З благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія владика Іриней відзначив церковними нагородами благодійників і всіх, хто трудився при зведенні храму Божого. Зокрема ордена святого благовірного князя Ярослава Мудрого удостоєний народний депутат Микола Рудьковський. Орден святителя Феодосія Чернігівського отримав із рук Архіпастиря протоієрей Богдан Кушнірчук.

Як зауважив єпископ Іриней, вручаючи нагороди благодійникам та будівничим Успенської церкви, цей храм дійсно будувався всім селом, кожен марківчанин зробив свій внесок в його будівництво. А, наприклад, іконостас храму був пожертвуваний настоятелькою Густинського Свято-Троїцького жіночого монастиря.

Цікаво, що навпроти Успенського храму діє сільська школа, збудована на місці маєтку поміщиків Катериничів, до яких в 1846 році приїздив Тарас Шевченко. А біля школи збереглася ялина, поблизу якої любив відпочивати Кобзар.

ІРИНЕЙ (Семко), архієпископ Ніжинський і Прилуцький
Ніжинська єпархія
Прп. Смарагда Ніжинська

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7739

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар