Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Церква вшановує преподобного Іону, Київського чудотворця

Версия для печатиВерсия для печати
22 січня 2015 | Редакция | Події

22 січня Православна Церква вшановує преподобного Іону, Київського чудотворця.

Преподобный Иона Киевский

Цей день особливо відзначається в Київському Троїцькому Іонинському монастирі, що був заснований святим, носить його ім’я, і де нині в усипальниці знаходяться мощі святого.

Преподобний Іона Київський народився в 1802 році на Полтавщині. Свого часу він 8 років ніс послух у преподобного Серафима Саровського. Згодом з благословення преподобного Серафима перейшов до Брянської Білобережної пустині.

1843 року прийняв чернецтво з іменем Іона.

Ієромонах Іона вирізнявся своєю духовною досвідченістю і благочестивим життям, і багато киян шукали нагоди отримати його пораду і настанову, бути його духовними чадами.

1 березня 1861 року у Видубицькому урочищі старець Іона мав видіння Божої Матері у стовпі вогню, Яка повеліла йому заснувати на цьому місці монастир. На снігу залишилися сліди Пречистої. Пізніше тут було встановлено хрест. 9 березня 1862 року Пресвята Богородиця знову з’явилася подвижникові, і знову в саду. Через два роки тут освятили домову церкву на честь Святої Трійці, і преподобний Іона отримав наказ жити при ній. А навесні 1866 року чернецьку громаду внесли до реєстру монастирів.

Наприкінці ХІХ століття кількість братії Свято-Троїцького Іонинського монастиря перевищувала 450 чоловік, а число паломників щороку сягало 100 тисяч. Найбільше славилася обитель саме своїм настоятелем — старцем Іоною. У народі монастир називали так і називали — Іонинським, або «монастирем отця Іони».

Старець відійшов у вічність у ніч з 8 на 9 січня (за старим стилем) 1902 року. Був похований в усипальниці під Свято-Троїцьким храмом. Коли в радянські роки обитель стояла закритою і храму загрожувала перебудова, мощі святого Іони перенесли на міське Звіринецьке кладовище, розташоване неподалік. Після відродження монастиря на початку 1990-х років мощі старця знову повернули до храмової усипальниці. Їх переклали у мармурову раку, а стару домовину преподобного з добре збереженим поховальним чернечим одягом встановили окремо у тому ж храмі.

Дотримуючись настанов преподобного Іони, і нині братія монастиря під керівництвом намісника єпископа Обухівського Іони активно розвиває доброчинну, видавничу діяльність, опікується людьми з вадами слуху, дітьми-сиротами та інвалідами. При обителі діє молодіжний волонтерський рух, з якого згодом сформувалося Братство преподобного Іони Київського — потужне об’єднання православної молоді, що на сьогодні нараховує близько 400 активістів і здійснює проекти соціальної допомоги за більш ніж 15 напрямками.

Троїцький Іонинський чоловічий монастир (Київська єпархія)
Преподобний Іона Київський (Мірошниченко), в схимі Петро († 1902)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3002

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар