Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Церква попросить Нацкомісію з питань захисту моралі перевірити сюжети «1+1» на предмет розпалювання релігійної ворожнечі

Версия для печатиВерсия для печати
07 серпня 2014 | Події

Про це зокрема ідеться у відкритому листі Прес-служби Української Православної Церкви до телеканалу «1+1». Документ було надруковано у середу, 6 серпня, на сайті Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Підставою для офіційного звернення до «1+1» стали низка телесюжетів «Телевізійної служби новин» щодо життя Української Православної Церкви та майбутнього Собору єпископів УПЦ, який має обрати нового Предстоятеля.

«На жаль при підготовці сюжетів обговорювалися виключно плітки та неперевірена інформація. Поза увагою глядачів залишилася офіційна позиція Української Православної Церкви щодо обраної теми, — ідеться в листі. — Така подача інформації виглядає тенденційною і упередженою».

Прес-служба УПЦ припускає, що причиною появи подібних сюжетів є редакційна політика телеканалу, спрямована на дискредитацію Української Православної Церкви. «Можливо, автори сюжету не бачать різниці між Церквою і організаціями на кшталт політичних партій та громадських рухів. Можливо, їхня точка зору сформована в умовах політичних передвиборчих кампаній з їх технологіями та правилами. Можливо, дискредитація Української Православної Церкви є редакційною політикою телеканалу 1+1».

Інформаційний відділ УПЦ звернувся з проханням «знайти можливість надати офіційним речникам УПЦ можливість донести до суспільства церковну позицію щодо майбутнього Собору єпископів УПЦ, обрання нового Предстоятеля УПЦ, а також життя і служіння Української Православної Церкви в сучасному світі».

«Речники УПЦ готові до інтерв’ю і відповідей на всі питання, що цікавлять журналістів ТСН, а також про традиції та правила проведення церковних Соборів, особливості канонічного права, церковне бачення Предстоятельського служіння та церковної соборності в ефірі щотижневої недільної програми «Підсумки тижня», або будь якої іншої програми в прямому ефірі», — зазначається у відкритому листі.

У разі неможливості донести до телеглядачів офіційної позиції Церкви, офіційні структури УПЦ залишають за собою право обмежити спілкування та співпрацю з телеканалом «1+1» та доносити свою позицію до суспільства за допомогою інших засобів масової інформації та комунікації.

Одночасно прес-служба Української Православної Церкви повідомила про свій намір «звернутися до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі з проханням провести експертизу сюжетів на «1+1» на предмет наявності в них ознак розпалювання релігійної ворожнечі».

1+1

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2540

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар