Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Церква має зрозуміти, що треба вести людей до Бога, а не тільки в храм» — Георгій Коваленко

Версия для печатиВерсия для печати
04 вересня 2018 | Інтерв’ю

У програмі «Вільнодумці» на  Радіо НВ з у прямому ефірі побував ректор Відкритого православного університету о. Георгій Коваленко.

Разом із ведучими — Олегом Білецьким та Євгеном Пілецьким — говорили про релігію і релігійність сучасних українців, про соціальне служіння церкви та відкрите православ’я.

Прот. Георгій Коваленко

«Є помилка в посилі ”церкви мають займатися“, ”релігійні організації мають займатися“. Це (доброчинність — ред.) місія не організацій. Це має бути місією християнина, невід’ємною від його віри. А організація для того, щоб координувати, допомагати, об’єднувати…

Дуже важливо не відділяти себе від своєї релігійної спільноти як організації. Бо в нас така думка: ”Церква — це духовенство“ або ”Церква — це ті, хто ходять у церкву“. Але якщо ми всі декларуємо свою релігійність, то вона має втілюватися в життя. Не завжди це втілюється в церковні проекти… Сьогодні ми бачимо велику кількість волонтерів і людей, як роблять добрі справи. З них дуже великий відсоток людей віруючих і церковних, але вони об’єднуються не завдяки тому, що їх координує церква…

Так сталося у нас в країні, що церква більше збирає, ніж віддає. Хоча, мені здається, якби вона постала як організація, яка перерозподіляє, координує (а церква, на мою думку, складається з людей, а не з каміння, а позолота має світитися не на якомусь предметі, а в серці людини, в її житті), тоді б церква і була в перших рядах благодійних акцій».

***

«Я знаю віруючих людей, які вже були в різних юрисдикціях, і тепер кажуть: ”Ми просто православні“. Це третина православних в Україні, для яких теж треба створювати проекти, які були б наповнені сенсами. Ці люди слухають радіо, дивляться телебачення, шукають інформацію в інтернеті. Чи робимо ми якісний контент для них? І це не обов’язково має робити церква».

Дивіться повну відео версію радіоефіру.

За матеріалами  Радіо НВ

 

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2803

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар