Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Церковне свято Преполовення П’ятдесятниці

Версия для печатиВерсия для печати
25 травня 2016 | Церковне свято

Цієї середи, 25 травня, на нас чекає важливе церковне святкування — Преполовення П’ятдесятниці, тобто відзначення половини часової відстані від дня Світлого Христового Воскресіння до дня Сходження Духа Святого на апостолів.

Водою Життя називав Христос Духа Святого, промовляючи, що віруючі питимуть з цього джерела і не страждатимуть більше від духовної порожнечі. «Душу мою, яка жадає, напувай благочестя водами, як усіх закликав, Спасителю: хто жадає, йди до Мене й пий…» — так оспівує зміст сьогоднішнього свята Церква в своїх піснеспівах.

Колись, у преполовення старозавітної п’ятдесятниці — так званого єврейського свята Кущей, коли юдеї згадували чудесне напування водою в пустелі, Христос вчив у храмі про Своє Божественне Месіанство та про таємничу воду, під якою розуміються благодатні дари Святого Духа.

Тим часом ми, святкуючи Преполовення в світлий післявеликодній час, нібито  зазираємо вперед, у часовий простір християнської П’ятдесятниці – свята звершення обітниці, яку дав Христос учням перед Своїм відходом: «І Я вблагаю Отця, і Він дасть вам іншого Утішителя, щоб перебував з вами повік: Духа істини…»

В ознаменування Преполовення П’ятдесятниці цього дня в усіх Православних храмах звершується мале освячення води.

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2017

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар