Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Брюс Андерсон у ВПУ: «Мене вразило ваше православне відродження в ХVI ст. Тут є довга традиція партнерства різних деномінацій»

Версия для печатиВерсия для печати
14 листопада 2016 | Точка зору

У пятницю, 11 листопада, у Відкритомоу Православному Університеті відбулося одразу дві публічні лекції, присвячені темі біблійних принципів організації суспільного життя.

Брюс Андерсон

«Біблійні принципи організації суспільства: сучасний досвід і перспективи». Джеймс Девідс та Брюс Андерсон у Відкритом Університеті. ФОТОрепортаж

«Треба обмежити уряд і дати більше прав Церкві, сім’ї та особистості — це заповідав нам Сам Бог» — доктор Джеймс Девідс

Пропонуємо вашій увазі короткий коментар доктора Брюса Андерсона до власного виступу перед слухачами ВПУ.

«Мені було дуже приємно бути у Православному Університеті. Ми взагалі раді бути присутніми в братерських християнських інститутах.

Я представляв тут цивільно-правові вчення Біблії на прикладі Америки та Східної Європи, посилаючись на праці істориків.

Вплив сучасного секуляризму може спонукати нас думати про те, що Біблія вже не є настільки актуальною і не відповідає на виклики сучасності. Однак Біблія говорить божою істиною і доволі конкретно відповідає як на виклики суспільства, так і на потреби, які є в державі. У нас була чудова можливість говорити про виклики державі, моральності, суcпільству. Ми навіть торкались тем війни і сучасних технологій.

Я поділився тим, наскільки Біблія є важливою в національному контексті в моїй власній країні —Америці. Мені прикро за деякі моральні невдачі Америки, але у той самий час в нас є доволі хороші приклади.

Моє дослідження, яке я зосередив на вивченні Східної Європи періоду ХVI ст., допомогло мені познайомитися з великим православним культурним відродженням, яке відбулося в той час. Я познайомився з впливами Ренесансу та Реформації. Дізнався про партнерство, яке було між різними деномінаціями — православними, протестантами — для того, аби разом формувати краще життя для людей.

Історія є великим подарунком для нас, зосередившись навколо якої, ми можемо зрозуміти, яким чином ми можемо застосувати Писання, Біблію, відповідаючи на виклики сучасності.

Я не підтримую матеріалістичні атеїстичні чи сучасні секулярні погляди. Я маю надію, що Україна є християнською країною і молюсь про благословення її людям. Це був чудовий час. Дякую».

Брюс Андерсон
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2204

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар