Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

БРОВАРИ. У кафедральному соборі у День Святого Духа відзначили престольне свято (ФОТО)

Версия для печатиВерсия для печати
10 червня 2014 | Події

9 червня, у День Святого Духа, у Троїцькому храмі м. Бровари було відслужено Святкову Літургію. Богослужіння очолив Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспольский і Броварський Антоній, у співслужінні секретаря Київської єпархії протоієрея Костянтина Пилипчука та духовенства єпархії. 

Після Літургії митрополит Антоній, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, нагородив настоятеля храму протоієрея Василія Возного орденом святителя Феодосія Чернігівського.

Саме отець Василій збудував новий храм у старовинному місті.

Будівельні роботи розпочали у 2002 р. і вже в 2005-му на свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього 26-27 вересня відбулося перше богослужіння. 6 грудня того ж року в день пам'яті благ.кн. Олександра Невського Блаженніший Володимир Митрополит Київський і всієї України освятив престол заново відбудованого храму. 

Цікаво

За наказом Петра I у 1703 р. була відкрита поштова дорога з Москви до Києва, яка проходила через Бровари. Як свідчать документи, містечко Бровари здавна було важливим вузловим центром, через який "проходить маса різного роду осіб на богомолення до Києва і проїжджає постійно вдень і вночі багато промислових і інших людей".

Ченцями Києво-Печерського монастиря тут були побудовані Троїцька та Вознесенська церкви (1792 р.).  За дослідженнями броварських краєзнавців, є підстави вважати, що Троїцький храм існував в Броварах набагато раніше, тому що ще до ХVII ст. тут знаходилося подвір'я Лікарняного храму Києво-Печерської Лаври і при ньому була побудована перша Троїцька церква (це питання чекає свого історичного дослідження).  До середини ХVIII ст. Троїцька церква була вже в аварійному стані і тому в 1859 р. її відбудували заново (тепер це територія парку ім. Т. Шевченка на «розвилці»).

У 1937 р. під час антирелігійної кампанії в Броварах були знищені всі церкви.  Але вже в 1942 р. влада дозволила віруючим відкрити церкву і навіть виділили їй занедбаний сарай машино-тракторної станції. Тут церква проіснувала до 1949 р. У 1943 р. після звільнення міста від фашистських окупантів одна з прихожанок, мати страченого гітлерівцями броварчанина Івана Тонкого, віддає під будівництво храму Святої Трійці частину своєї ділянки. Цей храм і зібрав навколо себе православний прихід в Броварах, який був єдиним до 1993 р.

Старий храм старів на очах, і з початком третього тисячоліття виникла нагальна необхідність побудови нового храму. Цей відповідальний і надзвичайно важкий послух випав на долю нинішнього настоятеля - о.Васілія Возного.

Використано матеріали: boryspil-eparchy.org

АНТОНІЙ (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, Керуючий справами УПЦ
Бориспільська єпархія
протоієрей Василій Возний
Троицкий храм в Броварах

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2946

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар