Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Борода нині в тренді, або Чи заважатиме підрясник крутити педалі?

Версия для печатиВерсия для печати

…Якщо в один із днів на початку червня на трасі Київ-Чоп ви раптом побачите декілька колон велосипедистів, оточених міліцією, каретами швидкої та іншим супутнім автотранспортом, не дивуйтеся —  напевне, це православні їдуть на прощу до Почаєва.

5-9 июня состоится велопаломничество Киев-Почаев. Приглашаются все желающие!

 

На початку була ідея…

«А чом би й ні?» — подумав київський священик, настоятель парафії в ім’я преподобного Феодора Освяченого протоієрей Петро Семащук і вирішив спробувати вирушити в паломництво до Успенської Почаївської Лаври на свято Вознесіння, 9 червня, саме велосипедами.

«Ми подумали: якщо люди йдуть пішки, хресним ходом, їдуть автомобілями, літають на гелікоптерах, чому б нам не проїхатися в паломництво на велосипедах? Тим паче, що це дієвий спосіб популяризувати здоровий спосіб життя, — розповів в ефірі «Українського радіо» отець Петро. —

Чому до Почаєва? Мої пращури йшли з Почаєва до Києва пішки, чому я не можу з Києва до Почаєва приїхати на велосипеді? Тим більше, в 2016 році виповнюється 1000-ліття присутності руського чернецтва на Афоні, і ми хотіли певним чином відсвяткувати цей ювілей: символічно з’єднати дві наші великі святині – Київ, Києво-Печерську Лавру і Почаївську Лавру, бо це осередки чернецтва, осередки нашої духовності, молитви».

В отця Петра все просто: прийшла думка — то чом би й ні? Випускник Почаївської духовної семінарії, батюшка про свою ідею розповів безпосередньо Почаївському митрополитові. «Поїхав я в Почаїв, поговорив з владикою-намісником. Він і каже: ″Приїжджайте, ми зустрінемо, нагодуємо, розселимо, усім забезпечимо…″ Думка зріла певний час і, зрештою, матеріалізувалася».

Жорсткий відбір

Близько 50 осіб переважно юного віку збираються подолати цей шлях — 500 кілометрів за 4 дні. Старт 5 червня.

Першого дня учасники планують проїхати найбільшу відстань – 140 км, від Києва до Житомира; на другий день – Житомир-Корець (124 км), третій – Корець-Дубно (116 км) і останній день – найменша відстань — 78 км, Дубно-Почаїв.

Отець Петро попереджає: до пробігу допускаються лише ті, хто має досвід 100-кілометрового перегону. Однак організатори готові зробити й винятки.

«Буквально сьогодні нам подзвонив батько: хоче їхати з нами його син, 13 років, — каже отець Петро. — Звісно, ми не думали брати таких молодих, однак хлопець настільки настирний, він просто тероризує батька тим, що хоче поїхати до Почаєва. Дитина займається велоспортом, більш-менш підготовлена, і каже, що все зробить, аби проїхати. У нас жорсткий відбір, але якщо людина справді цього прагне, гадаю, щось придумаємо…»

Із православного — лише бороди

На запитання, яким чином виглядатиме православнийвелопробіг, чи будуть учасники крутити педалі в підрясниках, а жінки — в довгих спідницях, отець Петро заспокоює: всі їхатимуть по-спортивному. Форма, кросівки, відповідні головні убори. Із православного лишаться лише бороди, тим більше, що борода нині — в тренді.

За правилами велопробігу, колона людей може бути не більше 10 осіб. Кожну велоколону очолює керманич і завершає також досвідчений спортсмен. Планується, що велопробіг складатиметься з 5 таких колон.

На початку групи їхатиме поліцейське авто, і завершуватиме також патрульна машина. Обов’язково десь поруч буде карета швидкої допомоги і технічна допомога.

Ще можна приєднатися. Але не всім…

Уже зараз організаторам дзвонять з різних областей: з Дніпропетровська і Вінниччини, Полтавщини і Рівненщини. Навіть із Бреста, з Білорусі, написав чоловік на ім’я Юрій, який зізнався, що завжди мріяв потрапити до Києво-Печерської Лаври і до Почаєва, а тут видається така нагода. Тож, завдяки йому велопробіг може перетворитися на міжнародний.

До велопрочан іще можна приєднатися: дзвоніть — 097 067 46 86, отець Петро.

«Будемо всім раді, хоча, звісно, велопробіг — не для всіх, — зауважує батюшка. — Людина непідготовлена не зможе подолати. Але сподіваємося, наш велопробіг стане щорічним, і ті, хто не поїдуть цього разу, матимуть стимул тренуватися на майбутнє, вести здоровий спосіб життя, щоб брати участь у таких акціях, адже тут присутня користь для тіла і для душі».

А про те, як проходив тренувальний велопробіг, дивіться в сюжеті:

протоиерей Петр Семащук
паломництво
велопробег
велопаломничество Киев-Почаев

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1938

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар