Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Болгарія хрестилася раніше за Україну» — представники УПЦ молилися з болгарським народом під час святкувань 1150-ліття Хрещення

Версия для печатиВерсия для печати

2 травня, у день пам’яті хрестителя Болгарії святого царя Бориса, святковою Божественною літургією розпочалися урочистості в Варненській і Великопреславській митрополії.

Богослужіння просто неба на руїнах древньої базиліки в місті Плиска, місті хрещення святого царя Бориса (в хрещенні Михаїла), очолив Святіший Патріарх Болгарський Неофіт у співслужінні Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, членів Священного Синоду Болгарської Православної Церкви та представників Помісних Православних Церков.

Вітаючи главу Болгарської Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Онуфрій підкреслив, що болгарський народ є для українців старшим братом у вірі, оскільки раніше прийняв святе хрещення. Блаженніший Владика згадав про спільні моменти в історії взаємовідносин між українським та болгарським народом, серед яких, зокрема, і про визвольну війну за свободу і незалежність Болгарії в ХІХ ст., під час якої багато наших співвітчизників полягло на полі бою. «Їх імена, — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій, — і нині можна побачити на стінах храму Різдва Христового на Шипці, навколо якого багато з них похоронені і де підноситься за них безперестанна молитва». Блаженніший Владика також відзначив, що сьогодні Україна є Батьківщиною для близько 250 тисяч болгар, які проживають на нашій землі.

Архіпастир згадав і про біль українського народу, сказавши, що сьогодні Україна переживає трагічний період в своїй історії і Українська Православна Церква не просто виступає за мир в Україні. «Ми закликаємо сторони конфлікту побачити один в одному братів, образ Божий, на який не можна дивитися крізь приціл автомата. Наша боротьба не повинна бути направлена на знищення вчорашнього сусіда, родича чи друга. Ми повинні боротися проти гріха. Ми повинні молитвою і християнською любов’ю, смиренням і терпінням протистояти ненависті і всьому тому, що розділяє наш народ. Ми маємо бути єдині. Єдині в прагненні простити один одного і разом будувати нову процвітаючу Україну. І в цей день я хотів би звернутися до братського і єдиновірного болгарського народу з проханням молитви за нашу багатостраждальну Батьківщину – Україну. Сьогодні я також хочу просити про молитви за Україну весь Православний світ в лиці представників Помісних Православних Церков, які беруть участь в нинішньому торжестві. Адже, як навчає нас Священне Писання, «брат от брата утверждаем, яко град тверд и огражден» (Притч. 18:19)», — наголосив Митрополит Онуфрій.

Насамкінець Блаженніший звернувся до Патріарха Неофіта зі словами подяки: «Ваша Святосте! Прийміть сердечну подяку за запрошення бути учасником цього великого, не лише для болгарського народу, але і для всього православного світу торжества. Прийміть наші щирі запевнення в тому, що наша молитва за Вашу Святість і за весь благочестивий болгарський народ буде взаємно возноситися в православних храмах України. Ми будемо просити Господа, щоб світло віри Христової не згасало в серцях наших людей, щоб наші народи продовжували жити во Христі і зі Христом», – сказав на завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Цього ж дня делегацію Української Православної Церкви прийняв Святіший Патріарх Болгарський Неофіт. На зустрічі разом з Предстоятелем УПЦ були присутні вікарій Чернівецько-Буковинської єпархії єпископ Хотинський Євсевій, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, настоятель Подвір’я Руської Православної Церкви в Софії архімандрит Филип (Васільцев).

Блаженніший Митрополит Онуфрій передав в дар Святішому Патріарху Неофіту копію Почаївської ікони Божої Матері і пам’ятну панагію. Під час бесіди ієрархи обговорили поточну ситуацію в Україні. Учасники зустрічі згадали про те, що у минулому Болгарська Православна Церква пережила важкі часи розколу, який вдалося подолати завдяки стоянню в істині канонічної Церкви і братській підтримці Помісних Православних Церков. Блаженніший Митрополит Онуфрій попросив Главу Болгарської Церкви про молитви за Україну, її багатостраждальний народ та Церкву.

Святіший Патріарх Неофіт зі своєї сторони подякував Предстоятелю Української Православної Церкви за участь в торжествах з нагоди 1150-ліття Хрещення Болгарії.

За матеріалами сайту news.church.ua

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ
Святіший Патріарх Болгарський Неофіт

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1513

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар