Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Блаженніший благословив на подвиг: усі віряни мають читати щодня главу з Євангелія — з молитвою про мир в Україні (+ ВІДЕО)

Версия для печатиВерсия для печати
15 березня 2016 | Події

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій у своєму відеозверненні привітав усіх православних християн із початком Великого посту і благословив гідно його провести.

«Піст — це той час, коли людина повинна активно працювати над своїм духовним удосконаленням. У широкому сенсі піст означає утримання не тільки від м’ясної та молочної їжі, але й від злих діл, утримання своїх уст від недобрих слів, свого розуму — від поганих помислів, а свого серця — від недобрих почуттів і бажань», — сказав Архіпастир.

Предстоятель благословив усіх вірних звершити у час Великого посту молитовний подвиг за мир в Україні.

«Благословляється щодня прочитувати одну главу зі святого Євангелія і 33 Іісусові молитви. Це є наша молитва за те, щоб Господь послав мир у наші серця, в наші сім’ї і в нашу державу», — сказав Митрополит Онуфрій.

Блаженніший нагадав, що свята Церква благословляє піст для того, «щоби ми очистили себе від скверни плоті й духу і з чистими душами й помислами зустріли світле свято Христового Воскресіння».

Водночас він зазначив, що піст органічно пов’язаний із молитвою, тому в період Великої чотиридесятниці благословляється примножити молитви, зробити їх більш щирими, смиренними і покаянними перед Богом.

«Молитва і піст — це ті два крила, які допомагають людині підійматися сходинками духовного вдосконалення», — наголосив Блаженніший.

Також владика Онуфрій підкреслив, що в час посту треба активніше творити добрі справи: «відвідати хворого і того, хто знаходиться в темниці, одягнути того, хто не має одягу, нагодувати того, хто не має їжі».

Предстоятель УПЦ зауважив, що хворим людям і вагітним жінкам Церква дозволяє послаблення посту, міру якого визначає священик. 

 

***

Как читать Евангелие? — на самые частые вопросы, задаваемые в сети, отвечает епископ Иона (Черепанов)

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Великий пост
Читаємо щодня Євангеліє заради миру в Україні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4366

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар