Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Біженці — це люди похилого віку, жінки та діти, тому небесними покровителями біженців може бути Святе Сімейство: старенький Іосиф, Божа Матір і маленький Іісус» - митрополит Августин

Версия для печатиВерсия для печати
26 червня 2014 | Точка зору

«Сьогодні дуже актуальною є тема біженців. Як правило, біженці — це люди похилого віку, жінки та діти. Ці категорії людей, на сьогодні, є найбільш незахищеними і потребують не тільки матеріальної допомоги, але й духовної підтримки. Дуже важливо казати їм, що так буде не завжди, що Господь не залишить, і знайдуться добрі люди, які підставлять плече. Але важливіше показувати приклади того, як інші переживали подібні ситуації.

Не будемо зупинятися на прикладах Старого завіту, хоча і серед Богообраного народу теж є яскраві приклади людей, яким довелося рятувати життя втечею, наприклад цар Давид або праведні жінки Руф і Ноемінь.

А в новозавітній історії першими біженцями було Святе Сімейство — Божа Мати, праведний Іосиф Обручник і Богонемовля Іісус.

Щоб врятувати життя Спасителя Світу та дотриматися, тим самим, Проведіння Божого, їм довелося втекти до Єгипту — від жорстокості царя Ірода, який наказав вбити всіх немовлят, віком до двох років.

Шлях із Віфлеєма (Палестина) до Єгипту — дуже довгий, важкий і небезпечний.

Але Євангелісти, описуючі ці події, акцентуюсь основну увагу не на труднощах, випробовуваннях і стражданнях, що довелося пережити Святому Сімейству, а на тому, що Бог зберіг їх на цьому шляху, завдяки чому всі ми сьогодні маємо можливість спасатися для Життя Вічного в Церкві Христовій.

Враховуючі особливості євангельської втечі до Єгипту та проводячи паралелі з сьогоденням, на мою думку віруючим біженцям можна звертатися до Святого Сімейства, як до своїх небесних заступників і покровителів.

Доречнішу паралель із сьогоденням важко знайти!»

Читайте також: К кому они бегут? — Мысли священника во Всемирный день беженцев

Підготував Олександр Андрущенко

АВГУСТИН (Маркевич), митрополит Білоцерківський і Богуславський

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2745

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар