Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Безвідповідальне використання слів «фашизм», «нацизм» може стати причиною міжнаціональної ворожнечі» ― протоієрей Георгій Коваленко на круглому столі + ВІДЕО

Версия для печатиВерсия для печати
11 листопада 2014 | Просвіта, ЗМІ

«Безвідповідальне використання таких термінів, як фашизм, нацизм  може так само стати  причиною міжнаціональної ворожнечі, як і прояви антисемітизму» ― про це заявив протоієрей Георгій Коваленко у понеділок, 10 листопада 2014 року, в Укрінформі на круглому столі, присвяченому «Міжнародному дню боротьби з фашизмом та антисемітизмом».

 

На думку голови Синодального просвітницького відділу Української Православної Церкви: «Ми живемо в ситуації, коли безвідповідальне використання таких термінів, як фашизм, нацизм  так само веде до  розпалювання міжнаціональної, міжконфесійної чи інших видів ворожнечі.

Тому дуже важливо, щоб за це  було покарання, і держава звертала увагу не тільки на реальні прояви антисемітизму, але й на безвідповідальне використання цих термінів», ― сказав отець Георгій.

Він також додав, що в цьому питанні має бути певне  просвітництво, оскільки, використовуючи певні поняття, люди часто не знають їхнього значення.

«Ми маємо покоління людей, які цими словами маніпулюють і не знають, що ті ж самі терміни ― ксенофобія, нацизм чи фашизм ― насправді означають.

Тому, можливо,  треба шукати нові терміни, які б відповідали сучасному стану цих міжнаціональних чи міждержавних відносин, які фактично б визначали сьогоднішній день, а не міфами з минулого намагалися міфологізувати те, що маємо  в реальності», ― зазначив він.

Також на своїй сторінці в FB отець Георгій зазначив:

«Планував говорити про о. Олексія Глаголєва, а говорив про те, що мені розповідала стара єврейка про моє рідне місто, на гербі якого - релігійні символи трьох традиційних релігій.

А також про те, щоб відповідально користуватися такими термінами, як «фашизм», а, можливо, знайти нові терміни, щоб описувати проблеми сьогодення без пропагандистських трендів інформаційних війн».

Повністю виступ протоієрея Георгія дивіться на ВІДЕО з 44:10 хвилини.

За матеріалами сайту Укрінформ

Протоиерей Георгий Коваленко

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4693

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар