Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Авва» - звертався Господь до свого Отця Небесного, «авва» казав і отцю земному. Іосиф Обручник

Версия для печатиВерсия для печати

Вже кілька  днів, як ми святкуємо пришестя у світ Месії! Слава в вишніх Богу, і на землі – мир! – співають ангели та люди. Саме час ще раз пильно придивитися до усіх благословенних персонажів Таємниці Боговтілення. Ось Пречиста Діва Марія з Немовлям Ісусом, ось - ангели прославляють Бога, прибули вже волхви з дарами, пастухи з ягнятками,  а також поряд… сумний і задумливий старець. Це праведний Іосиф – Обручник.

День пам'яті праведника ми вшановуватимемо 12 січня.

Та, що ж тривожить цього чоловіка, в той час коли всі радіють? Таємниця тужливого погляду – в тих обставинах, які випали на його долю.

Дивіться відеосюжет "Православного вісника".

«Авва» - звертався Господь до свого Отця Небесного, «авва» казав і отцю земному

Звичайний тесля, сивочолий вдівець отримав від Господа особливу благодать – Сам Син Божий називав його батьком. «Авва» - звертався Господь до свого Отця Небесного, «авва» казав і отцю земному. Треба було мати виключне смирення і чистоту, щоб удостоїтися такої честі і щоб прийняти на себе піклування про Ту, яка має стати Матір’ю Господа.

Ангел Господній сповістив первосвященику Захарії, щоб він зібрав усіх чоловіків з роду царя Давида і віддав Діву тому, на кого вкаже Господь.

І зацвіла палиця в руках старця, так усі зрозуміли, що цього чоловіка вибрав Сам Бог. І вручили святу Діву Марію Іосифу, щоб той оберігав її дівоцтво.

Здивувався Іосиф своїй долі, та скорився. Але раптом бідний старець дізнається, що Марія вагітна. Розпачу праведника не було меж. Не вберіг!

На перетині Вітхого і Нового Завітів

І зовсім не за законом Мойсея, а за новозавітним законом, ще задовго до того, як він буде проповіданий та записаний, виявляє Іосиф милість і до майбутньої Богородиці, і до Богонемовляти. Вирішує добрий чоловік потайки відпустити їх, зерігши тим самим від неминучої смерті.

Тоді являється йому ангел і каже: «Не бійся прийняти Марію, бо зачате в ній то від Духа Святого; народиться Син. Даси Йому ім'я Ісус, бо Він спасе людей Своїх від гріхів їхніх».

Так були ввірені рукам простого, але чистого серцем теслі, сам Син Божий та Його Матір.

Церковне передання оповідає, що після того, як Іосиф, виконуючи Божу волю, залишив у себе вагітну Діву Марію, на нього очікувало чимало випробувань: звинувачення в порушенні обітниць, народження Христа, втеча до Єгипту, повернення. 

Іосиф - чоловік, який навчав ремеслу та виховував маленького Ісуса

Нарешті потекло розмірене життя благочестивої родини. Іосиф показував  маленькому Ісусу, як тримати в руках долото, рубанок і стамеску. І Христос заробляв Собі на земний хліб подібно до тисяч інших людей. А поряд був Іосиф, який брав на себе нестатки, злигодні, любив, захищав свого названого Сина. Виховував та вчив Його. А неповторний у смиренні Ісус - Творець Закону - з любов'ю слухав праведника.

Іосиф проявляє зворушливу турботу про отрока. Коли Ісусу було 12 років, він загубився у юрбі, посеред Єрусалима, куди разом із сім’єю прийшов на свято. Знайшли Юнака у храмі.  Марія звернулася до Свого Сина з докором: «Ось Твій батько та я із журбою шукали Тебе». На що Христос відповів: «Навіщо вам було шукати Мене? Хіба не знаєте Мені потрібно бути у тому, що належить Отцю Моєму?». Ці слова – стали першим свідченням Сина Божого про Себе та Своє неземне походження.

За труди праведні вчитель Церкви Оріген назвав Іосифа «смотрителем Різдва Христового». А у справі спасіння його смирення для всіх нас послужило прикладом стосунків батьків і дітей.

У чому головний подвиг праведника?

Сумні ж очі праведника, що ми бачимо на багатьох іконах, розкривають нам його внутрішній стан. Це протиріччя між тим знанням старозавітного одкровення, на яких споконвік виховувалися предки Іосифа і він сам, та щирістю віри, з якою праведник прийняв волю Божу у своє життя.

І сьогодні, якщо Іосиф буде молитися за нас, Господь, навряд чи відмовить тому, кого удостоїв на землі називатися Своїм батьком. Святий праведний Іосифе, моли Бога за нас!

Иосиф Обручник
Рождество
Різдво Христове

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3511

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар