Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Антипасха, Фомина неділя

Версия для печатиВерсия для печати

Перша неділя після Великодня має дві назви: Фомина неділя та – Антипасха, що в перекладі означає – навпроти Пасхи, або ж – замість неї.

Закінчилася Світла Пасхальна седмиця, і від цієї неділі починається недільне коло всього року. У стародавні часи новохрещені християни, які приймали таїнство хрещення напередодні Великодня, цілий Світлий Тиждень носили на собі білі хрестильні одежі, а у восьмий день, саме на Антипасху, урочисто знімали ці одежі в Церкві – все це символізувало їхнє оновлення у Христі.

Головним змістом цього дня є оновлення Великодньої радості, яке звершив Господь наш Іісус Христос під час Свого другого явлення серед учнів після Воскресіння. Зробив Він це також і для того, щоб увірував в Його Воскресіння апостол Фома, якого не було поміж учнями під час першої появи.

 Апостол Фома

«Не повірю, доки не побачу на руках його ран від цвяхів… і не вкладу руки моєї в ребра Його», — так відреагував на приголомшливу звістку про Христове Воскресіння Фома.

За кілька днів по тому «…Іісус прийшов… і став посеред апостолів, і сказав: «Мир вам!» Потім говорить Фомі: «Дай палець твій сюди і подивись на руки Мої, простягни і руку твою і вклади в ребра Мої. І не будь невіруючим, але віруючим». Фома сказав у відповідь: «Господь мій і Бог мій!» Іісус сказав йому: «Ти повірив тому, що побачив Мене? Блаженні ті, що не бачили і увірували!»

Уверение апостола Фомы

Побачити Воскреслого Христа духовними очима – і не раз чи два у житті, а щоденно відчувати Його присутність своїм серцем – ось головне завдання нашого земного життя, здійснення якого дозволить реально побачити Господа в житті вічному.

Неделя о Фоме: почему воспевается любопытство апостола? - Епископ Иона (Черепанов)

Не називайте апостола Фому невіруючим! – коментар богослова до Фоминої неділі

ТЕКСТ службы в Неделю о Фоме, Антипасхи

А також дивіться відеосюжет від о.Миколая Лисенка:

апостол Фома
Фомина неділя
Антипасха

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5419

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар